Nika Fleiss osvojila 20. mjesto, Hosp najbolja

srijeda, 17.12.2003. 11:31

MLADA hrvatska skijašica Nika Fleiss osvojila je 20. mjesto u trećem slalomu svjetskog kupa, što se održao u talijanskoj Madoni di Campiglio.

Mlada Samoborka u prvoj vožnji upisala je 18. vrijeme, ali je u jednom trenutku nezgodno udarila u jedna vrata i zadobila ozljedu palca. Zbog jakih bolova morala je imobilizirati šaku uoči drugog nastupa, što je zasigurno utjecalo na njezinu vožnju, koju je završila s rezultatom 1:40.88, što je bilo 2.91 sekunde slabije vrijeme od pobjednice Austrijanke Nicole Hosp.

Međutim, ostaje utjeha kako je Nika Fleiss i u svom trećem slalomskom nastupu ove sezone osvojila bodove. U američkom Park Cityu bila je 16., u utorak u Madoni di Campiglio 18., a danas na istom skijalištu 20. Naša druga predstavnica Ana Jelušić nije uspjela izboriti drugu vožnju, s rezultatom 52.84 zauzela je 41. mjesto u prvoj vožnji.

Pobjednica trećeg slaloma svjetskog kupa je Austrijanka Nicole Hosp (1:37.97), druga je bila Šveđanka Anja Paerson (+0.29), dok je treća bila Austrijanka Marlies Schild (+0.53).

U ukupnom poretku svjetskog kupa vodi Šveđanka Paerson (280) ispred Hosp (160) i Schield (156), dok je Nika Fleiss na 19. mjestu sa 38 bodova. Ana Jelušić ove sezone osvojila je 5 bodova.

Rezultati trećeg ženskog slaloma za Svjetski kup u Madoni di Campiglio.

1. Nicole Hosp (Austrija) 1:37.97 (48.71/49.26)

2. Anja Paerson (Švedska) 1:38.26 (48.98/49.28)

3. Marlies Schild (Austrija) 1:38.50 (48.83/49.67)

4. Elisabeth Georgl (Austrija) 1:39.04 (50.30/48.74)

5. Monika Bergmann-Schmuderer (Njemačka) 1:39.28 (49.31/49.97)

6. Tanja Poutiainen (Finska) 1:39.31 (49.85/49.46)

7. Christine Sponring (Austrija)1:39.73 (50.66/49.07)

8. Martina Ertl (Njemačka) 1:39.94 (49.83/50.11)

9= Kristina Koznick (SAD) 1:39.95 (49.80/50.15)

9= Sarah Schleper (SAD) 1:39.95 (49.61/50.34)

11. Annemarie Gerg (Njemačka) 1:40.03 (50.13/49.90)

12. Laure Pequegnot (Francuska)1:40.11 (49.33/50.78)

13. Resi Stiegler (SAD) 1:40.19 (51.00/49.19)

14. Christel Pascal (Francuska)1:40.27 (49.82/50.45)

15. Sarka Zahrobska (Češka) 1:40.30 (50.93/49.37)

16. Therese Borssen (Sweden) 1:40.52 (50.82/49.70)

17. Michaela Kirchgasser (Austrija) 1:40.56 (50.87/46.69)

18. Sabine Egger (Austrija) 1:40.79 (50.55/50.24)

19. Susanne Ekman (Švedska) 1:40.83 (50.59/50.24)

20. NIKA FLEISS (HRVATSKA) 1:40.88 (50.68/50.20)

21. Maria Riesch (Njemačka) 1:40.92 (50.89/50.03)

22. Sonja Nef (Švicarska) 1:41.02 (50.16/50.86)

23. Annalisa Ceresa (Italija) 1:41.06 (50.88/50.18)

24. Karin Truppe (Austria) 1:41.16 (50.98/50.18)

25. Corina Gruenenfelder (Švicarska) 1:41.40 (51.36/50.04)

26. Marlies Oester (Švicarska) 1:41.71 (50.86/50.85)

27. Line Viken (Norveška) 1:42.06 (51.08/50.98)

Drugu utrku nisu završile Denise Karbon iz Italije, Veronika Zuzulova iz Slovačke i Trine-bakke Rognmo iz Norveške.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa za skijašice nakon devet utrka uvjerljivo vodi Šveđanka Anja Person ispred današnje slalomske pobjednice Austrijanke Nicol Hosp, a isti je poredak i kod lalpmašica.