NBA

Nova pobjeda Milwaukeea, Kukoč 9 koševa

srijeda, 15.1.2003. 06:01

I U TREĆEM dvoboju nakon povratka Tonija Kukoča u momčad, Milwaukee Bucksi upisali su pobjedu. Ovoga puta u svom Bradley Centeru Bucksi su svladali Atlanta Hawkse sa 97:88.

Odlučujući trenuci dvoboja zbili su se krajem treće i poetkom četvrte četvrtine. Prvo su domaći serijom 14-0 stigli do prednosti 71-58, da bi, nakon što su se Hawksi uspjeli približiti na 79-72, u prve dvije minute posljednje četvrtine ostvarili niz 7-2 i stigli do nedostižnih 12 koševa prednosti.

Najefikasniji u redovima Bucksa bili su Ray Allen i Sam Cassell, obojica su postigla po 21 poen, dok se Kukoč zaustavio na devet koševa (šut 4-11, trica 1-4), te pridodao jedan skok, šest asistencija, pet osvojenih i tri izgubljene lopte za 28 minuta provedenih u igri. U sastavu Atlante najefikasniji su bili Shareef Abdur-Rahim sa 23 koša i 10 skokova, te Jason Terry sa 22 ubačaja.

Tim Duncan sjajnom predstavom predvodio je San Antonio Spurse do 108-100 pobjede protiv Phoenix Sunsa nakon produžetka. Duncan se zaustavio na 38 koševa, 16 skokova i devet asistencija, od toga je osam pogodaka postigao u produžetku. Dobro su ga pratili Tony Parker sa 15 koševa, te David Robinson (11 poena, 14 skokova). Za Phoenix su ponovno najviše postigli Stephon Marbury (29 koševa, 8 skokova, 7 asistencija), Amare Stoudamire (24 poena, 15 skokova) i Shawn Marion (23 pogotka, 9 skokova).

Miami Heatu se nisu osvetila promašena slobodna bacanja u završnici dvoboja protiv Detroit Pistonsa. Nakon što su u posljednju minutu ušli s prednosti 86-79, igrači Heata su umalo sve prosuli. Prvo je Vladimir Stepania promašio dva slobodna bacanja, što je omogućilo gostima da se s dvije trice približe na minus jedan. Tada je Rasual Butler ipak uspio pogoditi dva bacanja, da bi zatim pet sekundi prije kraja Chauncey Billups promašio tricu za izjednačenje. No, Butler je s dva promašena bacanja samo sekundu kasnije ponudio novu priliku Pistonsima za produžetak, ali niti pokušaj trice Jona Barryja sa sirenom nije pronašao cilj.

Najefikasniji u sastavu Heata bili su ´rookieji´ Caron i Rasual Butler. Caron je postigao 22, a Rasuan 16 poena, dok Pistonsima nisu pomogla 24 pogotka Richarda Hamiltona, te po 18 Chaunceya Billupsa i Clifforda Robinsona.

Washington Wizardsi su bez Jerryja Stackhousea pretrpjeli neočekivani 75-84 poraz protiv Toronto Raptorsa. Najzaslužniji za tek 10. pobjedu Raptorsa u sezoni su Morris Petterson sa 21 košem, Jerome Williams sa 14 pogodaka i 20 skokova, te Rafer Alston koji je postigao 13 poena i 11 asistencija. Za domaće Wizardse najviše je postigao Michael Jordan (22).

New York Knicksi sa 98-86 svladali su Chicago Bullse zahvaljujući 26 koševa Allana Houstona, te 24 poena i 13 skokova Kurta Thomasa. Najbolji u sastavu Bullsa, za koje nije igrao Dalibor Bagarić, bili su Jalen Rose (23) i Donyell Marshall (22 koša, 14 skokova).

REZULTATI susreta NBA lige:

Washington - Toronto 75:84

New York - Chicago 98:86

(Dalibor Bagarić nije bio u momčadi Bullsa)

Miami - Detroit 88:85

Milwaukee - Atlanta 97:88

(Toni Kukoč igrao 27 minuta, 9 koševa, šut 4:11, trice 1:4, 1 skok, 6 asistencija, 5 oduzetih lopti)

San Antonio- Phoenix 108:100 (Produžetak)