HNL

Novi poraz Dinama na pripremama

petak, 28.1.2005. 11:39

NAKON visokog poraza od švicarskog prvoligaša Zuricha (3:0), “Plavi” su na pripremama u Španjolskoj pobijeđeni još jednom. Ovaj put izgubili su od španjolskog Levantea, ali trener Ilija Lončarević ipak ima razloga za optimizam.

Iako je Lončarević nakon utakmice s Zurichon žestoko kritizirao svoje igrače zbog “neinteligentne” igre, čini se da njegova kritika nije baš najbolje prihvaćena.

Naime, napadači Levantea već su u trećoj minuti izbacili iz takta kompletnu obranu Dinama, čak tri Španjolca ostali su sami s loptom iza zadnjeg čovjeka “modre” obrane, pa je zabijanje gola nemoćnom Vasilju ostala stvar rutine, a egzekutor je bio Gustavo Reggi.

Ipak, nakon primljenog pogotka Dinamo je uspio zbiti redove, pa je tako u 9. minuti udarac Eduarda Da Silve obranio španjolski vratar. “Plavi” su preko Tomića, Modrića i Karića imali još nekoliko neiskorištenih poluprilika, ali tada Levante postiže pogodak za 2:0. Garcia još jednom prolazi kroz poroznu Dinamovu obranu, centrira za Mančeva koji bez previše muke iz blizine pogađa Vasiljevu mrežu.

Jedini Dinamov gol postigao je Veldin Karić s bijele točke, kazneni udarac dosuđen je nakon što je vratar Aizpurua srušio Ljubojevića u šesnaestercu.

Sportske novosti pišu kako je Dinamo u drugom poluvremenu izgledao puno bolje na terenu, u posebno dobro djelovali su Čale i Ljubojević, koji se po svemu sudeći napokon vraća u formu. Tako je u 55. minuti Ljubojević sjajno presjekao jednu loptu, ali njegov udarac otišao je samo nekoliko centimetara pokraj vratnice. Španjolski napadači nisu uspjeli doći do izglednijih prilika zahvaljujući Boštjanu Cesaru, koji je "dirigirao" Dinamovom obranom u drugom poluvremenu.

Uspije li Dinamo zadržati razinu igre koju je imao u drugom poluvremenu protiv Levantea, Ilija Lončarević napokon bi mogao imati razloga za zadovoljstvo.

(Foto: Arhiva)