NBA

Novi poraz Jazzera, Giriček 11 koševa; Kasun 2 koša u porazu Magica

utorak, 4.1.2005. 10:06

NAPOKON je zaustavljen niz najbolje momčadi Istočne konferencije NBA lige. Nakon 14 uzastopnih pobjeda Miami je doživio prvi poraz. Kod kuće su u uzbudljivoj završnici izgubili od Seattlea 96:98.

"Nema bolje stvari negoli kad utišate domaću publiku", izjavio je najbolji igrač Seattlea Ray Allen, koji je zabio 35 koševa, od čega 11 u posljednoj četvrtini. Rashard Lewis dodao je 17, a Danny Fortson 15 poena.

Kod Miamija najefikasniji je bio Dwyane Wade sa 28 poena, a Shaquille ONeal je ubilježio 25 koševa, 14 skokova i 7 blokada.

Hrvatski reprezentativac Gordan Giriček nakon dugo vremena ponovno je zaigrao u početnoj petorci Utaha. U 38 minuta upisao je 11 koševa (šut 5-13), 3 skoka i 7 asistencija. No, njegova momčad upisala je šesti poraz u nizu. U gostima su izgubili od Memphis Grizzliesa 82-92.

Domaćine je predvodio španjolski centar Pau Gasol, koji je 17 od svojih 25 poena ubacio u trećoj četvrtini.

Carlos Boozer sa 20 koševa i 15 skokova bio je najbolji pojedinac u ekipi Utaha.

Toronto Raptorsi su na svom terenu svladali Orlando Magic 105-94. Chris Bosh ubilježio je 25 koševa i 12 skokova, a Morris Peterson 21 poen, dok se kod Orlanda istaknuo Steve Francis, koji je imao učinak od 19 koševa, 8 skokova i 10 dodavanja. Kasun je za Orlando odigrao 10 minuta, postigavši 2 koša i 3 skoka.

Najbolji novak prošle sezone LeBron James zbog prošlotjedne ozljede morao je nositi masku na licu, ali to ga nije spriječilo da bude najzaslužniji za pobjedu Cleveland Cavaliersa protiv Charlotte Bobcatsa 94-83. LeBron James je, uz 26 poena, upisao i 8 skokova te 6 asista.