• Dinamo u La Mangi odigrao bez golova protiv CSKA
  • Istaknuli se Eduardo, Ćorić i Brekalo
Piše: R.D.
subota, 30.1.2016. 20:30

DINAMO u španjolskoj La Mangi pred 400-tinjak gledatelja odigrao pripremnu utakmicu bez golova protiv vodeće momčadi ruskog prvenstva, CSKA. Za razliku od utakmice u kojoj su mladi igrači Dinama pobijedili poljski Piast danas su veći dio susreta odraditi oni koji su jučer u isto vrijeme - trenirali. Gledali smo vrlo čvrstu, borbenu utakmicu, u europskom ritmu. Posebno zapažen nastup imao je Eduardo. Skinuo je Rusima četiri zicera u prijelomnim trenucima susreta. Takav Eduardo treba europskom Dinamu.

POČETNI SASTAV DINAMA:

Eduardo (od 58' Ježina) - Stojanović, Gonçalo, Schildenfeld (od 79' Soldo), Musa - Machado (od 58' Pavičić), Antolić (od 66' Šovšić) - Fernandes (od 66' Gojak), Rog, Hodžić (od 58' Brekalo) - Henríquez (od 25' Ćorić, od 80' Moro)

Zoran Mamić postavio je početnu momčad u 4-2-3-1 formaciji. Ispred Eduarda na bokovima su bili Stojanović i Musa, a u sredini stoperski par Goncalo i Schildenfeld. Machado i kapetan Antolić igrali su u srcu veznog reda, dok je ispred njih ordinirao Rog. Na krilima su Fernandes i Hodžić, a u vrhu napada počeo je Henriquez, Mamić ga je izvukao iz igre već nakon 25. minute te uveo Antu Ćorića, kako bi dobio bolji protok lopte. I dobio je, svježinu i pokretljivost. Rog je s tom izmjenom preselio na krilo, a Hodžić u vrh napada.

CSKA je bio puno bolji u prvom dijelu, iako nisu uspjeli zabiti. Dinamo je u igri držao vratar Eduardo. Istaknuo se u 20. minuti kada je u kaznenom prostoru ušao u udarac Golovinu. Deset minuta kasnije, skinuo je i njegov udarac pod prečku s 20 metara. U nastavku Eduardo skida i pokušaje Pančenka i Milanova. Nakon sat vremena igre Mamić je s klupe dignuo Ježinu. U igru je ubacio i juniore, među kojima se posebno istaknuo Brekalo. Trener je imao razloga za zadovoljstvo. Utakmicu europskog ritma momčad je odradila na visini zadatka.

Do kraja ovog dijela priprema Modri igraju protiv Liteksa iz Loveča (utorak) te Šahtara iz Donjecka (petak).

TIJEK SUSRETA:

DINAMO - CSKA 0:0

90' Kraj utakmice.

87' Ponovno Brekalo! Lakoćom se riješio čuvara i pucao s 14 metara. Golman je riješio problem.

85' Odlična prilika za Dinamo! Modri su odigrali nekoliko brzih i točnih dodavanja, Šovšić je poslao loptu do Brekala koji ulazi u kazneni prostor i puca, ali Čepčugov brani.

77' Lijep pokušaj Brekala, no lopta od bloka trese vanjski dio mreže.

70' Dinamo je preuzeo dominaciju.

66' Dvostruka izmjena: zlaze Fernandes i Antolić, a u igri su Šovšić i Gojak.

58' Mamić uvodi juniore u igru: izašli su Eduardo, Machado i Hodžić, a ušli su Ježina, Pavičić i Brekalo.

56' Udarac u okvir, Pančeko povratnom upošljava Milanova koji puca s deset metara, no tu je Eduardo!

55' Pančenko puca s 22 metra, opet Eduardo spašava Dinamo.

50' Šansa za Dinamo. Ćorić ubacuje iz kuta, Fernandes glavom gađa na drugu vratnicu. Lopta odlazi malo pored gola.

50' Rog je posebno aktivan u nastavku.

45' Kraj prvog dijela.

40' Eduardo brani udarac Muse.

35' Rusi odmah odgovaraju preko Golovina, koji s 20 metara gađa pod prečku, no Eduardo čupa taj udarac.

34' Konačno prava šansa Dinama. Machado je ubacio iz kornera, Goncalo donro pucao glavom, ali lopta odlazi pored vratnice. Blizu.

33' Poništen pogodak za CSKA. Nakon prekida i centaršuta lopta je u golu, no Natkho je pucao iz zaleđa.

31' Sjajan prodor Ćorića, koji je uzeo loptu na svojoj polovici i nanizao nekoliko protivničkih igrača. Šteta, zadnji pas na 20 metara od gola nije prošao.

25' Izmjena, Ćorić umjesto Henriqueza. Riječ je vjerojatno o taktičkoj izmjeni, Mamić traži protok lopte u sredini terena. Rog ide na krilo, a Hodžić u vrh napada.

22' Džagojev puca s 20 metara, Schildenfeld izbacuje u korner.

20' Odmah sjajna obrana Eduarda. Golovin je utrčao s loptom u kazneni prostor, ali Eduardo izlazi s gola i ulazi mu u udarac.

20' Tošić puca visoko preko gola.

15' Dinamo je predahnuo u obrani, ali vodi veliku bitku na sredini terena u čvrstoj utakmici.

10' CSKA preuzima inicijativu u prvih deset minuta i drži Dinamo na polovici ispred Eduarda.

0' Modri će utakmicu krenuti u 4-2-3-1 formaciji, a na golu će biti Eduardo. Ispred njega su na bokovima Stojanović i Musa dok stoperski par čine Goncalo i Schildenfeld. Dva vezna su Machado i kapetan Antolić dok će ispred njih zaigrati Rog. Krilima će prolaziti Fernandes i Hodžić, a u vrhu napada počinje Henriquez, objavljen je sastav Dinama na službenom webu.