Ovo nema kraja, Ciboni 28. poraz u nizu!

• Cibona upisala i 28. europski poraz u nizu
Piše: D.R. / Hina
srijeda, 13.11.2013. 19:46

CIBONA ne može zaustaviti nevjerojatan niz poraza u Europi. U 5. kolu skupine A Eurokupa košarkaši Nevena Spahije izgubili od talijanskog Cantua sa 79:86 (16-30, 26-18, 18-22, 19-16).

Cibona je opet katastrofalno otvorila susret. U drugoj četvrtini vratili su se, odigrali koliko-toliko pristojnu treću četvrtinu i na kraju - popustili.

Cibona je posljednja na ljestvici s pet poraza, dok je Cantu vodeći s pet pobjeda. Matthew Janning sa 18 i Andrija Žižić sa 16 koševa bili su najbolji kod Cibone, a Pietro Aradori sa 20 i Michael Jenkins sa 15 poena kod Cantua.

Bio je ovo već 28. uzastopni poraz Cibone u natjeanjima po skupinama u europskim kupovima. Novu priliku za prekid ovog neugodnog niza "vukovi" će imati za tjedan dana u francuskom Le Mansu.

Spahija je ljut, ogorčen, nemoćan. Uoči utakmice rekao je da ima osjećaj da njegova momčad može pobijediti svakoga, ali zbog pritiska to očito nije u stanju. Zbog blokade Spahija ne može birati nove igrače, a aktualni kadar počeo je novčano kažnjavati.

"Ovo je sad već zabrinjavajuće. Ovako se ne može igrati, tko se može vratiti na minus 15?! Mi kao klub moramo ovo promijeniti, moramo pronaći neki način", rekao je Spahija nakon susreta.