Pogledajte dramu: Šveđani umalo prokockali plus sedam protiv Rusije!

• Švedska vodila protiv Rusije 20:13 pa strahovala za pobjedu!
Piše: D.R.
nedjelja, 19.1.2014. 21:21

U SUSRETU  skupine II drugoga kruga Europskog prvenstva u Aarhusu rukometaši Švedske su pobijedili Rusiju s 29:27 (20:13). Bila je to dramatična partija. Očekivala se lagana pobjeda Švedske koja je na poluvremenu imala vodstvo 20:13. No, potpuno su stali u nastavku i deset minuta nisu zabili pogodak. Rusija je povela 26:25 na poluvremenu, ali Švedska je uspjela skupiti snagu i prelomiti susret u svoju korist u samoj završnici.

U momčadi Švedske prvi strijelac je bio Jacobsson sa sedam zgoditaka, dok je Ruse predvodio Igropulo s čak 11 golova. Šveđani su sada na četiri boda, dok su Rusi bez bodova.

1. HRVATSKA 2 2 0 0 58:46 4

2. Francuska 2 2 0 0 63:55 4

3. Švedska 3 2 0 1 83:74 4

4. Poljska 3 2 0 1 82:80 4

5. Rusija 3 0 0 3 77:88 0

6. Bjelorusija 3 0 0 3 74:94 0