Pogledajte sjajan gol glavom Eduarda da Silve!

• Eduardo da Silva zabio gol
  • Dinamo Kijev i Dnipro prošli u osminu finala ukrajinskog kupa
Piše: Index
četvrtak, 26.9.2013. 00:10

EDUARDO DA SILVA zabio je novi pogodak u dresu Šahtara. Pobjedom 3:0 kod Iličevca ukrajinski prvak izborio je osminu finala domaćeg Kupa.

Eduardo je u igru ušao s klupe u 65. minuti, a u 83. je zabio za 2:0, nakon pogotka Ilsinha u 52.minuti. U 88. je Adriano postavio konačni rezultat. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna s klupe je gledao utakmicu.

"Bila je ovo teška utakmica, ali nakon što smo zabili, otvorilo se. Imali smo više prostora i uspjeli smo proći u sljedeću rundu, a to je najvažnije", rekao je Eduardo i prokomentirao svoj krasni pogodak glavom.

"Stepanenko je poslao preciznu loptu s drugog kraja šesnaesterca, i uspio sam ju poslati u mrežu za drugi pogodak". Hrvatskom napadu ovo je drugi gol ove sezone i prvi nakon 4. kolovoza kada je zabio kijevskom Dinamu.

Još samo Vida igrao, ostatak Hrvata odmarao

U osminu finala plasirao se i kijevski Dinamo pobjedom 3:2 na svom terenu protiv Metalurga iz Donjecka. Domagoj Vida igrao je za domaće od 54. minute, dok je Ognjen Vukojević ostao na klupi. Strijelci za Dinamo bili su Gusev iz penala u 25. minuti i Jarmolenko koji je dva gola zabio od 57. do 63. minuti. Gosti su pogađali preko Moroznjoka u 48. i Bolbata u 65. minuti.

Dnipro je sa 2:0 u gostima porazio drugoligaša Bukovinu, a Nikola Kalinić i Ivan Strinić nisu bili u sastavu. Seleznjev i Konopljanka donijeli su pobjedu golovima u prvom poluvremenu.