Portsmouth pobijedio bez Kranjčara, Tottenham konačno proradio

subota, 18.8.2007. 19:30

NOGOMETAŠI Tottenhama ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu trećeg kola engleske Premierlige pobijedivši u Londonu Derby County 4-0.

Pojačanja Martina Jola napokon su "progovorila". Sted Malbranqu načeo je goste s dva rana gola u drugoj i šestoj minuti, a posao su dovršili Jermaine Jenas i Darren Bent.

Uvjerljivi su bili i igrači Wigan Athletica. Sunderland su na čelu s menadžerom Royem Keaneom ispratili s tri laka komada.

Portsmouth je bez ozlijeđenog Nike Kranjčara protiv Boltona na svom terenu upisao prvu ovosezonsku pobjedu. Prvi su do vodstva stigli gosti pogotkom Anelke u 12. minuti, da bi samo četiri minute kasnije Kanu izjednačio rezultat. Portsmouth je poveo u 30. minuti preko Utake, a konačan rezultat utakmice postavio je Taylor iz jedanaesterca dvije minute prije kraja.

Rezultati danas odigranih utakmica 3. kola Premiershipa:

Birmingham – West Ham 0:1 (Noble 70-11m)
Fulham – Middlesbrough 1:2 (McBride 16/Mido 55, Cattermole 88)
Reading – Everton 1:0 (Hunt 44)
Tottenham – Derby County   4:0 (Malbranque 2,6, Jenas 14, Bent 80)
Wigan – Sunderland 3:0 (Heskey 16, Landzaat 62-11m, Sibierski 69-11m)
Portsmouth – Bolton 3:1 (Anelka 12/Kanu 16, Utaka 30, Taylor 88)
Newcastle - Aston Villa 0:0

Najzanimljivije utakmice na rasporedu su sutra, kada Blackburn dočekuje Arsenal, Ćorlukin Manchester City u gradskom derbiju igra protiv Uniteda, a Chelsea gostuje kod Liverpoola.