• Chicago - LA Lakers 102 - 100 (produžetak)
  • New York Knicks - Brooklyn 80 - 103
  • Cleveland - Dallas 97 - 102
Piše: R.I.
utorak, 21.1.2014. 11:50

ATLANTA je u svojoj dvorani svladala Miami 121:114, te je Heat na gostujućoj turneji od šest utakmica upisao samo dvije pobjede. New Orleans je slavio u Memphisu 95:92, dok je Chicago pred svojim navijačima bio bolji od LA Lakersa 102:100 nakon produžetka. Houston je rutinski svladao Portland 126:113, dok je Indiana bila bolja od Golden Statea 102:94. Washington je bio bolji od Philadelphije, dok su Clippersi slavili u Detroitu. Brooklyn je lako svladao Knickse, a Charlotte je pobijedio Toronto.

Efikasni Hawksi imali su čak sedmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa. Miami je bio oslabljen izostankom Wadea. Bio je to dvoboj u kojem je u središtu pozornosti bila napadačka igra, što znači da su obrane zakazale. Nakon prvog poluvremena Atalanta je vodila 71:70. U drugom dijelu su obje momčadi znatno popravile defenzivnu igru, no domaći su ipak bili bolji. Miami je imao prednost 107:104, ali onda je Atalanta u tri i pol minute napravila seriju 10:1 i osigurala pobjedu. U redovima Hawksa najbolji je bio Millsap s 26 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je goste opet predvodio LeBron James s 30 poena, četiri skoka i šest asistencija. Tako je aktualni prvak upisao već 12. ovosezonski poraz.

Indiana Pacersi su u gostima upisali važnu pobjedu protiv Golden State Warriorsa. Paul George je s 23 poena bio najefikasniji igrač Pacersa, a istaknuli su se West (17) i Stephenson (14). Imali su gosti i 20 poena prednosti, no Golden State je u posljednjim minutama uspio smanjiti na -2. Tada su se Pacersi ipak trgnuli i upisali petu uzastopnu pobjedu.

Odlična je bila utakmica Houstona i Portlanda u kojoj su slavili domaćini. Kod gostiju je
briljirao LeMarcus Aldrige s 27 poena i 20 skokova, ali kod domaćih je uzvratio Chandler Parsons s 31 poenom i sedam skokova. Bila je to rutinska pobjeda Rocketsa, koji su nakon prvog poluvremena imali 15 poena prednosti.

New Orleans je u gostima iznenadio Memphis i prekinuo niz od osam poraza, dok je domaćima neočekivano stao niz od pet pobjeda. Zanimljivo je da Memphis i dalje nema niti jednu pobjedu protiv momčadi iz divizije Southwest. Goste je s 27 poena i deset skokova predvodio Anthony Davis

Rezultati:

Rezultati susreta NBA lige:

Golden State - Indiana 94 - 102

Chicago - LA Lakers 102 - 100 (produžetak)

3. Denver 20 20 .500 10 1/2

4. Minnesota 19 21 .475 11 1/2