Prvi hrvatski dvoboj u novoj sezoni ABA lige: Cedevita slavila u Zadru

• ABA liga, 3. kolo:
  • Zadar - Cedevita 66:73
Piše: A.Ha.
subota, 12.10.2013. 18:53

TREĆE kolo regionalne ABA lige donijelo je prvi hrvatski dvoboj. Cedevita je u Zadru slavila sa 73:66.

Cedevita je odlučujuću prednost napravila u prvoj četvrtini koju je dobila s 20:14. Sljedeće dvije četvrtine završile su bez pobjednika (15:15, 21:21), a dvije minute prije kraja Zadrani su stigli na tri poena zaostatka. Međutim, tada je tricu za pobjedu gostiju pogodio Marko Tomas.

Nolan Smith i Miro Bilan su s po 16 postignutih poena odveli Cedevitu do treće pobjede u sezoni. Zadar je, pak, doživio drugi poraz, a prvi na domaćem terenu. Najefikasniji u domaćoj momčadi bio je Ive Ivanov sa 16 poena.

Cibona, treći hrvatski predstavnik u ligi, u nedjelju će pred svojim navijačima igrati protiv mađarskog Szolnokija.