PSG izbacio Bordeaux iz Kupa, St. Etienne se provukao u golijadi kod Toursa

• PSG, Monaco i St. Etienne prošli u osminu finala Kupa Francuske
Piše: I.G.
srijeda, 21.1.2015. 23:10

U ŠESNAESTINI finala Kupa Francuske derbi kola odigrali su PSG i Bordeaux u Parizu. Parižani su slavili sa 2:1 u dramatičnoj završnici.

PSG je poveo već u 14. minuti golom Cavanija, a Pastore je u 33. povisio na 2:0. Nakon pauze, već u prvoj minuti nastavka, Rolan je probio Parižane za 2:1.

Samo četiri minute kasnije Gregory Sertić, nesuđeni hrvatski reprezentativac, sjajno je gurnuo Rolana u novu šansu, ali Urugvajac je napravio krivi korak na desetak metara od gola i upropastio šansu.

Zlatan Ibrahimović s klupe je gledao kako Parižani drže Bordeaux u šaci, sve do 83. minute kada je domaćima isključen Camara. U posljednjih sedam minuta, i tri sučeve, "Žirondinci" nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Subašić odmarao, osam golova kod Toursa

Monaco je pred svojim navijačima izbacio Evian sa 2:0, a Danijel Subašić pobjedu svoje momčadi gledao je s klupe. Ocampos i Martial bili su strijelci.

St. Etienne je tek nakon produžetaka izbacio Tours u fantastičnoj utakmici koja je završila s osam pogodaka. Gosti su slavili sa 5:3.

Ludilo je počelo u 10. minuti autogolom Salla, a tek u 64. najuspješniji frnacuski klub je izjednačio golom Monnet-Paqueta. Sedam minuta kasnije, van Wolfswinkel je preokrenuo, a dvije minute kasnije drugim golom postavio 1:3. Tribine se nisu još stišale, a dvije minute kasnije Adnane je smanjio i probudio nadu navijača Toursa, da bi u 85. Bergougnoux iz jedanaesterca izjednačio na 3:3.

U 13. minuti produžetka Kouakou je kod domaćih isključen drugim žutim kartonom, a dvije minute kasnije St. Etienne je iskoristio brojčanu nadmoć i golom Edinga ponovo poveo. U 118. minuti Monnet-Paquet je zaključio priču.

PSG - Bordeaux 2:1