• Lyon - Lille 1:3 (Lopez 57 - 11m / Chedjou 28, Balmont 45, Kalou 50 - 11m)
  • Evian - Marseille 1:1 (Sagbo 59 - 11m / Gignac 50)
Piše: Z.A.
ponedjeljak, 11.2.2013. 10:02

BESKRAJNO bogati gazda PSG-a Nasser Ghanim Al-Khelaifi, trebao bi počastiti nogometaše Eviana, i posebno Lillea, koji su u 24. kolu Le Championnata, neočekivanim "otimanjem" bodova Olympiqueu i Lyonu, njegovom klubu osigurali komotnu prednost na vrhu tablice.

Marseille je odigrao samo 1:1 kod  davljenika Eviana, dok je Lyon neočekivano kod kuće  izgubio od Lillea 1:3.

PSG sada 14 kola prije kraja ima 51 bod, šest više od Lyona i osam od Marseillea. Lyon je prije samo dva tjedna imao isti broj bodova kao i PSG, ali s dva uzastopna poraza istim rezultaom, prvog kod Ajaccioa, a zatim i od Lillea, bitno si je smanjio šansu da se vrati na vrh.

Lille je na poluvremenu vodio golovima Aureliena Chedjoua i Florenta Balmonta, a oba puta dodavač je bio Dimitri Payet. Lille je definitivno potvrdio pobjedu u petoj minuti nastavka, kada Milan Biševac, srpski branič Lyona, igra rukom u kaznenom prostoru, a iz penala pogađa Salomon Kalou.

Lyon je do kraja tek ublažio poraz, golom Lisandra Lopeza, također iz jedanaesterca koji je i izborio kazneni udarac. Dejan Lovren u prošlom kolu dobio je crveni karton, pa ga nije bilo u sastavu domaćih.

Marseille je otpao iz utrke za naslovom trećom uzastopnom utakmicom bez pobjede. Kod Eviana je poveo u 50. minuti golom Andre-Pierrea Gignaca, ali devet minuta kasnije konačnih 1:1 iz penala postavlja Yannick Sagbo. Kassim Abdallah dobio je crveni karton za prekršaj koji je prethodio penalu. Marseille je još dobro prošao kod 17. momčadi prvenstva, jer do kraja je ostao sa samo devetoricom igrača - u 75. minuti zbog grubog starta isključen je i Jordan Ayew.