HNL

Puležani Varteksu održali nogometnu lekciju

subota, 28.8.2004. 16:51

ODIGRANA je utakmica šestog kola Prve HNL između Pule 1856 i Varteksa. Slavili su Puležani 3:0.

Pula 1856 u prijašnjim je utakmicama skretala pozornost na sebe, ali nakon današnje predstave dokazala je da će biti vrlo ozbiljna prvoligaška momčad.

Puležani su danas u svim segmentima igre nadvisili Varaždince, a da su Pulini napadači bili malo precizniji Varteks bi se kući vratio s još nekoliko golova u svojoj mreži.

Golove za Pulu postigli su Jerneić u 26., Stošić u 44. i Deranja u 89. minuti.

Prvi na današnjoj utakmici zaprijetili su Puležani. U 4. minuti, nakon udarca iz kuta, Kolić je pucao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

Pavličić je u 11. minuti snažno tukao s ruba šesnaesterca, ali vratnica je spasila Puležane.

U 18. minuti Varaždinci su ponovno zaprijetili dalekometnim udarcem. Ovaj put pucao je Mujanović.

Dvije minute kasnije tribine SRC-a Veruda bile su na nogama. Šehić je nakon ubačaja s desne strane postigao pogodak glavom, ali nažalost za Puležane, zastavica pomoćnog suca bila je visoko u zraku.

U 26. minuti Puležani ponovno postižu pogodak, ovoga puta regularni. Šafarić je napravio pogrešku u obrani Varteksa, Šehić se dokopao lopte te ju je proslijedio do Jerneića koji ju je s desetak metara poslao ispod nemoćnog Rumbaka.

U 42. minuti Mujanović se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac iz voleja obranio je Iveša.

Već u idućoj minuti Puležani su povećali svoje vodstvo. Najveći dio posla odradio je Šehić, loptu je u šesnaesterac ubacio Bonaca, a mrežu je zatresao Stošić nakon što je odličnim potezom prebacio Rumbaka.

U drugom dijelu prvi su zaprijetili Varaždinci u 49. minuti. Pucali su Petričević i Jančevski, ali oba puta spreman je bio Iveša.

U 58. minuti Darko Raić-Sudar je izbio sam pred Rumbaka, ali lopta mu je pobjegla te je završila u rukama Varteksovog vratara.

U 78. minuti nakon kontre Puležana Rumbak je srušio Stošića i sudac Šunjić je pokazao na bijelu točku. Stošić je sam izveo kazneni udarac, ali Varaždince je spasila vratnica.

Igrali su se posljednji trenuci utakmice, a Puležani su ponovno krenuli u kontra napad. Trešnjić je pobjegao zadnjoj liniji Varteksa te je loptu gurnuo do Darka Deranje koji je loptu bez većih problema pospremio u Rumbakovu mrežu.

Tada je s tibina SRC-a Veruda počelo skandiranje "divu iz Žminja", Igoru Pamiću.

U sudačkoj nadoknadi Trešnjić je ponovno pobjegao Varteksovoj obrani, zaobišao je Rumbaka i unatoč tome što je ispred sebe imao praznu mrežu, loptu je poslao pored gola.

Nakon utakmice vidjeli smo zagrljaj dvojice trenera, Miroslava Blaževića i Igora Pamića, nekad učitelja i učenika.

Utakmica je odigrana na SRC-u Veruda u Puli, a sudio ju je Edi Šunjić iz Splita.