• ATP Queen's, četvrtfinale:
  • Querrey - Dodig 7:5, 3:6, 6:3
Piše: A. Ha.
petak, 15.6.2012. 21:55

IVAN DODIG nije se uspio pridružiti Marinu Čiliću u polufinalu londonskog ATP 250 turnira u Queen's Clubu. Bolji od Dodiga bio je Amerikanac Sam Querrey u tri seta.

Amerikanac je iskoristio prvu meč-loptu osmim asom, te je nakon jednog sata i 31 minute proslavio pobjedu 7:5, 3:6, 6:3. Dodig je imao 10 as servisa, ali je iskoristio samo jednu od četiri brejk prilike. Querrey je iskoristio dvije od tri.

Querrey je u prvom setu napravio break u 11. gemu. Dodig u sljedećem gemu nije iskoristio break-loptu za povratak i tie-break. Međugorac je u drugom setu oduzeo servis Amerikancu u osmom gemu i odservirao uspješno za 1:1 u setovima.

Dodig je najveću šansu propustio u trećem gemu trećeg seta, kada je stigao do break-prilike na drugom servisu 24-godišnjeg Querreya, pobjednika ovog turnira prije dvije godine. No, bekhend hrvatskog igrača je završio u mreži. U šestom gemu je Dodig izgubio servis, a u sedmom propustio još jednu break-loptu za povratak.

Bio je ovo drugi susret Querreyja i Dodiga. Zanimljivo da su i prvi odigrali na travi, prije dvije godine u 2. kolu Wimbledona. Tada je Querrey slavio u četiri seta.

Querrey je, tako, u četvrtfinalu pobijedio jednog Međugorca, a u polufinalu će igrati protiv drugog, Marina Čilića, koji je ranije u četvrtfinalu svladao Yen Hsen-Lua. Točnije, 57. igrač na svijetu mu je predao meč početkom drugog seta zbog bolova u preponama. Kod predaje je rezultat bio 6:4, 2:0 za Čilića.

Čilić i Querrey su jedini međusobni meč odigrali u Wimbledonu, u 2. kolu 2009. godine. Hrvat je slavio nakon pet setova.

U drugom polufinalu igrat će Bugarin Grigor Dimitrov i Argentinac David Nalbandian.