"Hrvatska kolonija" u kijevskom Dinamu ispala od Bordeauxa, Viktoria Plzen ponovno ponizila Napoli

• Dalje su prošli Plzen, Bordeaux, Levante, Anži, Benfica i Fenerbahče
Piše: A. Ha.
četvrtak, 21.2.2013. 23:41

NAKON što je šokirala Napulj gostujućom pobjedom od 3:0, Viktoria je i u Plzenu pobijedila Napoli s 2:0.

Češka momčad povela je u 51. minuti nakon velike pogreške gostujućeg vratara Morgana De Sanctisa koju je iskoristio Jan Kovarik. U 72. minuti Stanislav Tecl je postavio konačan rezultat. Napoli se sada okreće talijanskom prvenstvu gdje lovi prvi "scudetto" još od 1990. godine.

Dinamo Kijev ispao je od Bordeauxa porazom 1:0 u uzvratu. U prvoj utakmici bilo je 1:1, a odlučujući pogodak u uzvratu postigao je Cheick Diabate u 41. minuti. Za ukrajinsku momčad Domagoj Vida je igrao cijeli susret, Niko Kranjčar 80 minuta, a Ognjen Vukojević nije ulazio u igru.

Levante je slavio u gostima kod Olympiacosa s 1:0 golom Obafemija Martinsa i prošao dalje s ukupnih 4:0, dok je Fenerbahče s minimalnih 1:0 izbacio BATE. Hannover i Anži su odigrali 1:1, pa je dalje prošao Anži zbog pobjede 3:1 u prvom susretu. Benfica je pobijedila Bayer Leverkusen s 2:1 i ukupnim rezultatom 3:1 izborila osminu finala.

Steaua je nadoknadila 0:2 protiv Ajaxa iz prvog susreta i izbacila nizozemskog velikana nakon jedanaesteraca.