Radoševiću 15 minuta u pobjedi Napolija, Sassuolo u golijadi bolji od Fiorentine

• 36. Serie A:
  • Fiorentina - Sassuolo 3:4
  • Napoli - Cagliari 3:0
Piše: Hina/D.D.
utorak, 6.5.2014. 23:17

POBJEDNIK talijanskog Kupa Napoli rutinski je odradio dvoboj 36. kola Serie A pobijedivši na San Paolu Cagliari 3:0, a posljednjih 15 minuta za domaći sastav odigrao je Josip Radošević.

Golove za Napoli zabili su Dries Mertens, Goran Pandev i Blerim Džemaili. Pobjeda Napolija je mogla biti i uvjerljivija, ali Marek Hamšek je u 56. minuti promašio jedanaesterac. Osim što je postigao pogodak, Pandev je izborio i dva jedanaesterca, te isključenje gostujućeg vratara Marca Silvestrija.

Berardi hat-trickom uništio Fiorentinu

U drugom večernjem dvoboju Sassuolo je u Firenzi pobijedio Fiorentinu 4:3, osvojivši tako tri važna boda u borbi za prvoligaški opstanak. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 3:0, a imali su i vodstvo od 4:1, ali na koncu su jedva spasili pobjedu. Junak utakmice bio je Domenico Berardi koji je upisao hat trick (23-11m, 33, 42), a gol za Sasuollo zabio je i Nicola Sansone (64), dok su strijelci za 'Viole bili Gonzalo Rodriguez (57-11m), Giuseppe Rossi (72) i Juan Guillermo Cuadrado (75).

Pobjedom u Firenzi Sassuolo je pobjegao iz zone ispadanja i sada je na 16. mjestu sa 31 bodom, dva više od zone ispadanja. Posljednje tri pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Bologna (29), Catania (26) i Livorno (25).

Juventus je već osigurao naslov prvaka, Roma je druga, dok Napoli čvrsto drži treću poziciju.

REZULTATI:

Fiorentina - Sassuolo 3:4 (Rodriguez 57-11m, Rossi 72, Cuadrado 75 / Berardi 23-11m,33,42, Sansone 64)

Napoli - Cagliari 3:0 (Mertens 33-11m, Pandev 41, Džemaili 57)