Rakitić: Utakmica je bila usijana, kao i uvijek protiv Atletica

• Atletico Madrid - Barcelona 2:3
  • Barca u polufinalu Kupa kralja
Piše: Hina
četvrtak, 29.1.2015. 13:41

IVAN RAKITIĆ bio je odlično raspoložen nakon 3:2 gostujuće pobjede Barcelone u uzvratnom dvoboju četvrtfinala Kupa kralja protiv madridskog Atletica. Katalonci su sinoć na Vicente Calderonu izborili polufinale.

"Prošle godine Barcelona nije mogla pobijediti Atletico, a sada smo to uspjeli tri puta u dva tjedna. Sretni smo jer smo pobijedili jednu od najboljih momčadi svijeta", izjavio je Rakitić koji je na Vicente Calderonu igrao do 70. minute.

Barcelona je u prvom susretu na Camp Nou slavila sa 1:0, no Atletico je na svom terenu to nadoknadio već u prvoj minuti pogotkom Fernanda Torresa. Ipak, iz kontri je Barcelona na kraju preokrenula i pobijedila sa 3:2.

"Atletico je morao postići gol i normalno je da smo zato imali prostora za protunapade", izjavio je Rakitić koji se osvrnuo i na dva isključenja domaćih igrača.

Kapetan Atletica Gabi je dobio crveni karton na kraju prvog poluvremena jer je, kako je sam rekao, ukazao sucu na nedosuđeni prekršaj, a pred kraj je isključen i Mario Suarez.

"Utakmica je bila usijana, kakve su gotovo sve protiv Atletica, no to je normalno jer i jedni i drugi smo silno željeli proći dalje", istaknuo je hrvatski reprezentativac.

Barcelona će u polufinalu Kupa igrati protiv pobjednika susreta Getafe – Villareal. U prvoj utakmici je slavio Villareal sa 1:0, a uzvrat se igra u četvrtak.

"Kup je važna i lijepa titula i za nju ćemo se boriti do kraja. Danas smo odradili dobar posao i zato sam optimist", naglasio je.

Naš reprezentativni napadač Mario Mandžukić čitav je dvoboj odgledao s klupe za pričuve Atletica.