Rangersi poraženi u Kupu, Celtic u prvenstvu

četvrtak, 25.3.2010. 07:19

Tekst: Totalsport

DVA najuglednija škotska nogometna kluba, Celtic i Glasgow Rangersi, poraženi su u istom danu u domaćim natjecanjima, što je veliki raritet.

Tako je Celtic ponižen u 30. kolu škotskog prvenstva na gostovanju kod St. Mirrena, tek desetoplasiranog kluba ljestvice sa čak 4:0, dok su Rangersi poraženi u ponovljenom dvoboju četvrtfinala FA Cupa na gostovanju kod Dundee Uniteda sa 1:0 (prva utakmica na Ibroxu je završila 3-3), te su ispali iz natjecanja.

Celticu je ostvareni poraz bio prvi od St. Mirrena nakon 1989. godine, a njime je praktički izgubio naslov u škotskom prvenstvu budući da za Rangersima (koji imaju dvije utakmice manje) trenutno zaostaje 10 bodova, a još je ostalo samo osam kola do kraja sezone.

Rangersi su s druge strane poraženi od Dundee Uniteda golom Davida Robertsona iz 90. minute. Potencijalni hrvatski reprezentativac Mihael Kovačević odigrao je prvih 45 minuta za Dundee.