Rangersi slavili u Old Firmu: Na Ibroxu može početi proslava naslova prvaka

nedjelja, 28.2.2010. 16:34

Tekst: Totalsport

U OLD Firm derbiju škotskog nogometnog prvenstva Rangers je na svom Ibroxu pobijedio Celtic 1:0 i praktički već osigurao naslov prvaka.

Utakmicu je odlučio 23-godišnji američki vezni igrač Maurice Edu, koji je ušao u igru već u 26. minuti, a u trećoj minuti sudačke nadoknade donio sva tri boda Rangersu, koji sada ima za 10 bodova više od Celtica na ljestvici i utakmicu manje.

Na Ibroxu su domaći navijači tako imali dvostruko slavlje. Prvenstveno, dakako, zbog pobjede nad najvećim rivalom, a onda i zbog gotovo već osiguranog naslova prvaka.

Utakmica je bila uobičajeno žustra i puna siline, pa je sudac već u prvih osam minuta pokazao dva žuta kartona, a u 65. minuti je isključio Celticova Scotta Browna, pa su gosti zadnjih 25 minuta odigrali s igračem manje.

Robbie Keane, koji u Celticu igra na posudbi iz Tottenhama, iskusio je svoj prvi Old Firm derbi, a već u 1. minuti se umalo i upisao u strijelce. Bosanski nogometaš Saša Papac odigrao je cijelu utakmicu u domaćem sastavu.