• Prijateljska utakmica:
  • Hajduk - Metalurg Zaporožje 0:0
Piše: L.Š.
četvrtak, 3.7.2014. 21:16

HAJDUK je odigrao i treću prijateljsku utakmicu na pripremama u slovenskom Lescu, ovaj put protivnik je bio ukrajinski Metalurg iz Zaporožja, a ponovno Tudorovi igrači nisu upisali pobjedu.

Prethodno su odigrali 2:2 s Domžalama i izgubili 2:0 od Rabotničkog u susretu u kojem su priliku dobili igrači iz drugog plana.

Bilo je ovo najbolje izdanje Bijelih, stvorili su niz prilika, ali Maglica, Gotal i Mikanović nisu bili precizni u prvom dijelu, a u nastavku je Maglica propustio zabiti s pet metara, bila je to najbolja prigoda na ovoj utakmici. Okušao se isti igrač još nekoliko puta, ali bez uspjeha, a prijetio je i mladi Vlašić, koji je dobio priliku u posljednjih 20 minuta.

Otvaranje sezone Hajduka je za 14 dana, prvom utakmicom drugog pretkola Europa lige protiv boljeg iz ogleda Dundalka i Jeunesse Escha. Pripremama splitskog kluba u petak će se priključiti Avdija Vršajević i Mislav Anđelković, a u ponedjeljak bi trebao stići Tino Sven Sušić.

Do odlaska iz Slovenije Hajduk na rasporedu ima oglede protiv Rubina iz Kazana te Kubana iz Krasnodara.

Hajduk: Stipica, Mikanović (Bašić od 83.), Maloča (c), Milović, A. Milić (Jozinović od 83.), Bradarić, Caktaš, Maloku (Vlašić od 70.), Gotal, Kouassi (Balić od 83.), Maglica (Bencun od 83.).

Metalurg Zaporožje: Borovyk, Pashaev, Nesterov, Balić, Zhurakhovskyi, Sergio, Lopa, Vila, Pryyomov, Yusov, Kyriakidis.