Liga prvaka

Real pobijedio Monaco, remi Chelsea i Arsenala

srijeda, 24.3.2004. 22:58

U PRVIM dvobojima četvrtfinala Lige prvaka Real Madrid je bio bolji od Pršinog Monaca, a premierligaši Chelsea i Arsenal su remizirali.

Real Madrid - Monaco 4:2

U prvom dvoboju četvrtfinala Lige prvaka nogometaši Real Madrida pobijedili su na stadionu Santiago Bernabeu Monaco 4:2 (0:1).

Nakon što su gosti poveli pogotkom Sebastiena Squillacia u 42. minuti, "Kraljevski klub" je u nastavku utakmice s četiri pogotka preokrenuo rezultat. Strijelci su bili Ivan Helguera (52), Zinedine Zidane (70), Luis Figo (77) i Ronaldo (81). Nadu momčadi iz Kneževine uoči uzvrata vratio je Morientes smanjivši u 83. minuti na 4:2.

Real Madrid: Casillas, Salgado, Helguera, Mejia, Bravo (od 28. Pavon), Figo, Beckham, Guti (od 77. Borja), Zidane, Raul, Ronaldo (od 82. Solari)

Monaco: Roma; Givet (od 83. Ibarra), Rodriguez, Squillaci, Evra (od 89. El Fakiri); Cisse (od 67. Plasil), Bernardi, Zikos, Rothen; Giuly, Morientes

Sudac: Lubos Michel (Slovačka)

Chelsea - Arsenal 1:1

U prvom dvoboju četvrtfinala nogometne Lige prvaka Chelsea i Arsenal su pred 41.000 gledatelja na Stamford Bridgeu odigrali bez pobjednika, 1:1 (0:0).

Pogodak za Chelsea postigao je Gudjohnsen (53), dok je šest minuta kasnije izjednačio Pires. Chelsea je od 83. minute igrao bez isključenog Desaillya.

Chelsea: Ambrosio - Gallas, Terry, Desailly (cap), Bridge - Makelele, Parker (od 71. J. Cole), Duff, Lampard - Gudjohnsen (od 86. Melchiot), Mutu (od 71. Crespo)

Arsenal: Lehmann - Lauren, Toure, Campbell, A. Cole - Ljungberg (od 77. Reyes), Edu, Vieira (cap), Pires - Bergkamp (od 71. Gilberto), Henry

Sudac: Mejuto-Gonzalez (Špa)