Rezultat karijere: Petra Martić u osmini finala Roland Garrosa!

• Petra Martić ostvarila rezultat karijere
  • Sa uvjerljivih 6:2, 6:1 pobijedila Medinu za osminu finala Roland Garrosa
Piše: I.G.
petak, 1.6.2012. 15:19

PETRA MARTIĆ pobijedila je Medinu Garrigues u 3. kolu Roland Garrosa 6:2, 6:1 za samo sat i 21 minuti igre!

Hrvatska je tenisačica uvjerljivo porazila 31. tenisačicu svijeta u prvom međusobnom susretu. Martić je u prvom setu napravila rani break za vodstvo 3:1, te potom još jedan kod 5:2, kojim je uzela prvi set. Španjolka nije niti jednom oduzela servis našoj tenisačici, a u drugom setu izborila je jednu break-loptu.

U drugom je setu Martić na još lakši i brži način deklasirala devet godina stariju Medinu Garrigues, čak tri puta je osvojila break za konačnih 6:2, 6:1. U konačnici je Martić osvojila 20 poena više od Španjolke (62-42), te imala šest winnera više na svom kontu (17-11).

Splićanka će za četvrtfinale boriti protiv pobjednice susreta između Njemice Angelique Kerber i Talijanke Flavije Pennette.