Atletika

Rezultati mitinga u Zurichu

Piše:
petak, 6.8.2004. 23:12
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

POBJEDOM u Zurichu, četvrtom od šest mitinga iz serije "Zlatne lige", Cloete je ostala u utrci za nagradom od milijun dolara koju će dijeliti pobjednici svih mitinga. Za sudjelovanje u podjeli "jack-pota" Cloete mora pobijediti još na mitinzima u Bruxellesu i Berlinu nakon Olimpijskih igara.

U konkurenciji za "jack-pot" uz Cloete su još i trkač na 400 metara s preponama iz Dominikanske Republike Felix Sanchez, švedski troskokaš Christian Olsson, te 400-metrašica s Bahama Tonique Williams.

Jedini koji je u Zurichu otpao iz utrke za "jack-potom" je litvanski bacač diska Virgilius Alekna.

Poraz u Zurichu doživjeli su i veliki favoriti za zlato u Ateni, američki 100-metraš Maurice Greene od Jamajčanina Asafe Powella, te Marokanac Hicham El Guerrouj na 1500 metara od Kenijca Bernarda Lagata.

REZULTATI,

ATLETIČARI:

100 m

1. Asafa Powell (Jam) 9.93

2. Maurice Greene (SAD) 9.94

3. Justin Gatlin (SAD) 10.06

200 m

1. Bernard Williams (SAD) 20.13

2. Joshua J. Johnson (SAD) 20.28

3. Francis Obikwelu (Por) 20.36

800 m

1. Wilfred Bungei (Ken) 1:43.06

2. William Yiampoy (Ken) 1:43.29

3. Joseph Mutua (Ken) 1:43.85

1,500 m

1. Bernard Lagat (Ken) 3:27.40

2. Hicham El Guerrouj (Mar) 3:27.64

3. Isaac Kiprono Songok (Ken) 3:30.99

5,000 m

1. John Kibowen (Ken) 13:01.69

2. Salim Jawher Mushir (Bah) 13:03.43

3. Abdullah Ahmad Hassan (Kat) 13:07.08

110 m prepone

1. Allen Johnson (SAD) 13.13

2. Terrence Trammell (SAD) 13.24

3. Duane Ross (SAD) 13.33

400 m prepone

1. Felix Sanchez (Dom. R) 47.92

2. Bershawn Jackson (SAD) 48.08

3. James Carter (SAD) 48.21

3,000 m zapreke

1. Saif Saaeed Shaheen (Kat) 8:00.60

2. Ezekiel Kemboi (Ken) 8:12.75

3. Julius Nyamu (Ken) 8:13.67

motka:

1. Timothy Mack (SAD) 5.85 m

2. Tim Lobinger (Njem) 5.80

3. Toby Stevenson (SAD) 5.80

troskok

1. Christian Olsson (Šve) 17.46 m

2. James Bell (VB) 17.38

3. Marian Oprea (Rum) 17.27

disk

1. Robert Fazekas (Mađ) 69.77 m

2. Virgilijus Alekna (Lit) 69.21

3. Zoltan Kovago (Mađ) 68.93



ATLETIČARKE:

100 m

1. Christine Arron (Fra) 11.06

2. Debbie Ferguson (Bah) 11.07

3. Aleen Bailey (Jam) 11.09

400 m

1. Tonique Williams-Darling (Bah) 49.73

2. Ana Guevara (Mek) 50.18

3. DeeDee Trotter (SAD) 50.23

800 m

1. Maria Mutola (Moz) 1:57.47

2. Jearl Miles Clark (SAD) 1:58.03

3. Svetlana Čerkasova (Rus) 1:58.34

4. Nicole Teter (U.S.) 1:58.81

1,500 m

1. Wioletta Janowska (Polj) 4:03.09

2. Kelly Holmes (VB) 4:03.48

3. Lidia Chojecka (Polj) 4:04.04

100 metres prepone

1. Perdita Felicien (Kan) 12.52

2. Melissa Morrison (SAD) 12.60

3. Glory Alozie (Špa) 12.64

400 metres prepone

1. Sandra Glover (SAD) 53.50

2. Tetiana Tereschuk-Antipova (Ukr) 54.13

3. Ionela Tirlea-Manolache (Rum) 54.56

3,000 m

1. Edith Masai (Ken) 8:36.43

2. Tola Zenebech (Eti) 8:40.32

3. Sonia OSullivan (Irs) 8:41.42

vis:

1. Hestrie Cloete (JA) 2.04 m

2. BLANKA VLAŠIĆ (HRV) 2.00

3. Amy Acuff (SAD) 1.97
Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije