HNL

Rijeka ispala u posljednjim trenucima

četvrtak, 26.8.2004. 20:42

RIJEČANI su na nevjerojatan način ispali iz Kupa UEFA. Imali su 2:0 do 90. minute, nisu iskoristili jedanaesterac u 56. minuti, da bi pogreškom vratara Marića Turci otišli u 1. kolo.

Kakva nesreća. Riječani su dugo čekali uzvrat protiv kluba iz Ankare. Minimalan poraz davao je šanse za prolaz, čak je sve krenulo kao u snu. Erceg je vratio na ukupni egal već u 13. minuti.

U 53. minuti isti je igrač povisio na 2:0 i Rijeka je bila u sutrašnjem bubnju za ždrijeb 1. kola. Turci su se morali otvoriti, što je Riječanima ostavljalo dodatnoog prostora u napadu. Prigoda za potpuni knock-out stigla je u 56. minuti. Linić je propustio realizirati najstrožu kaznu, a nedugo zatim i stopostotnu prigodu.

Staro nogometno pravilo potvrdilo se i večeras na Kantridi. U posljednjoj minuti regularnog dijela, kada je Armada svom snagom "bijelima" davala energiju da izdrže do kraja, pogriješio je domaći vratar Marić, a Boral je iskoristio poklon i odveo svoj klub u 1. kolo.

Rijeka - Genclerbirligi 2:1

STADION: Kantrida, Rijeka

GLEDATELJA: 7500

SUDAC: Espen Berntsen (Norveška)

Strijelci
13. min 1:0 Erceg
53. min 2:0 Erceg
90. min 2:1 Boral

ŽUTI KARTONI:
Šarić (Rijeka)
Gursel, Baki, Čatkić (Genclerbirligi)

Rijeka
Marić, Šarić, Tkalčević, Lerant, Mujdža, Brkić, Tadić, Linić, Novaković (od 75. Čaval), Butić 6 (od 90. Katulić), Erceg

Genclerbirligi
Čatkić, Gursel, El Saka, Baki, Deams, Nas, Bozkurt, Skoko, Yesilkaya (od 81. Tayfun), Bolić (od 63. Boral), Youla (od 90. Basturk)

Odigrane uzvratne utakmice 2. pretkola (u zagradama su rezultati prvih susreta):

Ekranas - Odd Grenland 2:1 (1:3)
Modriča - Levski 0:3 (0:5)
Legia Varšava - TSU Tbilisi 6:0 (1:0)
Rubin Kazan - Rapid Beč 0:3 (2:0)
Levadia Tallin - Bodo/Glimt 7:8 (11m) 2:1 (1:2)
Dinamo Tbilisi - Slavia Prag 2:0 (1:3)
Dnipro - Petržalka 1:1 (3:0)
Haka - Stabaek 1:3 (1:3)