HNL

Rijeka poražena od Osijeka

srijeda, 18.4.2007. 22:20

NOGOMETAŠI Rijeke na domaćem terenu poraženi su od Osijeka rezultatom 2:0.

Josip Kuže i njegova momčad nisu uspjeli prevladati sve nadaće s kojima se u posljednje vrijeme susreću; od ispadanja iz Kupa, novčanih kazni zbog vrijeđanja sudaca, pa do navijača koji šakama pokušavaju krojiti klupsku politiku. Momčad iz Gradskog vrta, nakon skalpa Varaždinaca, angažiranom igrom uspjeli su odnijeti i bodove s Kantride.

Oba pogotka za Osječane postigao je Stjepan Jukić.

Tijek utakmice:

Već u prvoj minuti brzonogi Igor Novaković probija desnu stranu i s ruba kazenog prostora šalje odličan udarac u okvir osječkih vratiju. No, vratar Marin Skender dokazuje kvalitetu; ispružio se i spasio siguran pogodak domaćina. Odbijenu loptu Siniša Linić nije uspio dohvatiti.

U četvrtoj minuti novi problemi za Osijek nakon nove lijepe akcije Novakovića i Linića. Novakovićev udarac iz voleja Skender je uspio obraniti, dok je Linić odbijenu loptu uputio pored gola. Riječani ne prestaju s pritiskom, u devet minuta izborili s dva kornera, Linić se sjajno ubacivao iz drugog plana i prijetio ipak dovoljno koncentriranom Skenderu.

Zbog oštrog starta s leđa nad Tonitom, u 12. minuti požutio je kapetan Osijeka Vuica. Prva prilika gostiju sijevnula je u 14. minuti; nakon centaršuta s desne strane Primorac glavom skreće loptu u okvir riječkih vratiju, ali Radman se pokazao spremnim.

>>> 0:1 No, već u sljedećoj minuti vratar Rijeke radi kardinalnu pogrešku; Jukić izvodi slobodnjak s nekih 25 metara, Radman hvata loptu ispod same prečke, ali mu ona ispada iz ruku i ostaje u mreži za osječkih 1:0!

Rijeka uzvraća u 27. minuti; Novković centrira u sredinu kaznenog prostora, Skender sasvim krivo procjenjuje putanju lopte, ali se riječi napad ne snalazi kako bi trebao.

Osječani do kraja poluvremena stvaraju velike probleme riječkoj obrani. Najprije u 31. minuti nakon krasne akcije Jukić i Šolića, udarac potonjeg Radman nogom brani, da bi u 38. minuti riječki vratar sjajno reagirao i na udarac Primorca iz kosa, s desne strane kaznenog prostora. U 50. minuti Novaković je u izglednoj situaciji; našavši se usamljen na desnom boku, pokušao je lobom, no bez preciznosti.

Drugo poluvrijeme:

Rijeka ponovo bolje otvara, preko Šarića i Linića prijeti Skenderu, ali konkretna završnica ponovo izostaje. U 50. minuti Novaković je u izglednoj situaciji; našavši se usamljen na desnom boku, pokušao je lobom, no bez preciznosti.

Novi  problemi za Kužea počinju ozljedom Bakovića, koji nakon nezgodnog pada na leđa, nije bio u stanju nastaviti susret. Umjesto njega, u igri se našao Mate Brajković., koji nakon svega nekoliko minuta umalo posprema centaršut Ivanova u Skenderovu mrežu.

Nakon sudara Vuice i Šarića, Riječanin upisuje prvi žuti karton za domaćine.

>>> 0:2 U 62. minuti Stjepan Jukić svojim drugim pogotkom (četvrtim ove sezone) prelama utakmicu. Ponovo je sve napravio Šolić; na lijevoj strani šesnaesterca predriblao je Luku Vučka, centrirao natjeravši pri tom Radmana da izađe prema naprijed, nakon čega je Jukić trebao samo pospremiti loptu u mrežu. Nervoza u riječkim redovima rezultirala je novim žutim kartonom (Ivanov nakon neopreznog ulaska, a kasnije i prepirke s Lopezom).

U 66. minuti ponovo je Jukić na potez; njegov topovski udarac s 40 metara odlazi tik preko grede. Ilija Lončarević mijenja; u igri su umjesto Šolića i Pavličića - Nikšić te Lončarević, koji nakon nepune minute zarađuje žuti karton. Kuže je najprije Tonita zamijenio Junuzovićem, a kasnije je igru napustio i Budicin (ušao Manuel Pamić). U 80. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Valentin Babić.