Rukometašicama prvi poraz na Euru: Španjolke u završnici slomile Hrvatsku

• Drugo kolo rukometnog Eura
  • Hrvatska poražena od Španjolske 25:21
Piše: I.G.
srijeda, 5.12.2012. 22:02

HRVATSKE rukometašice u drugom su nastupu na Europskom prvenstvu u Srbiji upisale poraz od Španjolske 25:21.

Hrvatska se pokazala u odličnom izdanju obzirom da je momčad Vladimira Canjuge na Euro stigla bez nekoliko inače standardnih reprezentativki. Prije tri mjeseca na OI u Londonu Španjolke su presudile Hrvatskoj u četvrtfinalu gotovo istim rezultatom 25:22.

U napetoj utakmici Hrvatska je držala korak sa favoriziranim Španjolkama, no do kraja prvog poluvremena zaostale su na 10:13. Izjednačile su Canjugine djevojke nakon pet minuta drugog dijela. Španjolke su opet pobjegle u posljednjih pet minuta kada su imale dvije igračice više na terenu te do kraja uspjele sačuvati prednost.

U hrvatskoj reprezentaciji najbolja je još jednom bila Maja Zebić sa sedam golova, a kod Španjolki Marta Mangue s istim brojem pogodaka.

U prvom kolu Hrvatice su dan ranije porazile Mađarsku, a u sljedećem igraju protiv Njemačke.