NBA

Sabonis spasio Portland

utorak, 18.3.2003. 09:31

LEGENDARNI Litvanac Arvidas Sabonis (39) još jednom je pokazao kako usprkos poznijim košarkaškim godinama nije izgubio sjajan osjećaj za igru.

Sabonis je odličnom predstavom u završnici ogleda Indiana - Portland (88:95) osigurao Trail Blazersima 43. pobjedu sezone. U posljednjih 11 minuta ubacio je 12 od svojih 16 koševa uz 7 skokova i 4 blokade. "Bila je to moj večer. Sjajno sam se zabavljao i svima pokazao kako još uvijek mogu igrati kvalitetno," kazao je Sabonis koji je u prve tri četvrtine prikupio tek 12 minuta. Dvoznamenkasti broj koševa u gostujućim redovima ostvarili su i Ruben Patterson (15), Damon Stoudamire (14) i Rasheed Wallace (14). Momčad Indiane, koja je izgubila i 13. od 15 posljednjih utakmica, predvodio je Jermaine ONeal sa 31 košem i 12 skokova. Ron Artest je pridodao 16 koševa.

U gradskom obračunu Lakersi su tek u završnici slomili Clipperse (102:85). Goste su do 38. pobjede sezone predvodili nezadrživi Shaquille ONeal (42 koša i 7 skokova) i Kobe Bryant (26 koševa, 7 skokova i 6 asistzencija). Utakmica je do same završnice bila otvorena, no Lakersi su u posljednjih sedam minuta serijom 24:9 razriješili sve dvojbe. Najučinkovitiji igrač Clippersa bio je Andre Miller sa 15 koševa.

Najneizvjesniji dvoboj odigran je u Pxoenixu gdje su domaćini u produžetku pobijedili Toronto (95:91) i tako još uvijek ostali u igri za doigravanje. Ključni igrač u trijumfu Sunsa bio je Shawn Marion (30 koševa i 10 skokova) koji je u produžetku zabio pet od osam koševa Phoenixa. Odličan je bio i Stephon Marbury (25), a zanimljivo u redovima Sunsa u strijelce se upisalo tek šest igrača. U redovima Toronta prvi strijelac bio je Morris Peterson (17).