SP 2010

SAD lako protiv Australaca: Bradleyjevi momci spremni za Englesku

subota, 5.6.2010. 17:33

Totalsport

NOGOMETAŠI Sjedinjenih Američkih Država u posljednjoj su utakmici prije početka Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi (11. lipnja - 11. srpnja) svladali Australiju 3:1.

Utakmica je odigrana u Roodepoortu, a njezin je junak bio Edson Buddle, 29-godišnji napadač Los Angeles Galaxyja koji je postigao svoja prva dva pogotka u dresu američke reprezentacije.

Buddle je igrao tek treću utakmicu za SAD, a strijelac je bio u četvrtoj i 31. minuti. Između njegovih je pogodaka uspio izjednačiti Tim Cahill koji je u 19. minuti uspio matirati svoga klupskog kolegu iz Evertona Tima Howarda. Pobjedu Amerikanaca u 90. je minuti potvrdio Herculez Gomez.

Reprezentacija SAD-a će svjetsku smotru otvoriti 12. lipnja utakmicom protiv Engleske, dok će Australci prvi put na teren dan kasnije u dvoboju protiv Njemačke.