SANDEFJORD - ZAGREB 28:26

nedjelja, 23.11.2003. 18:17

Rukometaši Zagreba izgubili su u susretu 5. kola E skupine Lige prvaka u Sandefjordu od istoimene norveške momčadi 26:28 (11:15).

Bio je to treći poraz Zagreba i to ponovo na gostovanju. Zanimljivio niti jedna momčad iz E skupine nije uspjela na gostovanjima dohvatiti neki bod. U prvih pet kola svi bodovi ostali su domaćinima.

Zagreb je loše otvorio utakmicu. U prvih 30 minuta odabranici Line Červara nikako nisu uspjeli pronaći igru i domaćin je predah dočekao sa četiri pogotka prednosti. U nastavku utakmice hrvatski prvak se probudio i polako počeo smanjivati prednost. Osam minuta prije kraja Zagreb je stigao na minus jedan (22:23), a tri minute prije kraja s igračem manje i do izjednačenja (26:26). Nakon što je domaćin ponovo došao u vodstvo Zagreb je propustio dva napada za novo izjednačenje. Prvo je Sulić izgubio loptu, a potom je Vori napravio prekršaj u napadu. Sve dvojbe razriješio je Elingsen postigavši pet sekundi prije kraja 28. pogodak za Sandefjord.

Najefikasniji u redovima Zagreba bili su Lacković (6), Sulić (4) i Horvat (4), dok je Kelentrić prikupio 15 obrana. Sandefjord su predvodili Pettersen (8) i Ellingsen (6), dok je vratar Fransson prikupio 15 obrana.