Auto-moto/Formula 1

Schumacher oborio rekord staze u Melbourneu

petak, 5.3.2004. 10:48

ŠESTEROSTRUKI svjetski prvak u Formuli 1 Michael Schumacher u bolidu Ferraria sjajno je otvorio novu sezonu oborivši na prvom slobodnom treningu pred Veliku nagradu Australije rekord staze u Melbourne Albert Parku.

Tridesetpetogodišnji Nijemac bio je sekundu brži od dvije godine starog rekorda, a njegov najbrži krug bio je čak dvije sekunde brži od lanjskog rezultata s kojim je Schumacher osvojio prvu startnu poziciju.

Uspjeh Ferraria upotpunio je i Brazilac Rubens Barrichello sa drugim vremenom, 25 stotinki sporijim od Schumacherova, dok je vozač Renaulta Talijan Jarno Trulli bio treći, ali sa sekundu i pol slabijim rezultatom od Ferraria.

Dva Ferraria napravila su tek 13 krugova, dok su primjerice bolidi Jordana odvezli čak 41, a vozači Toyote 40 krugova. Ferrari se odlučio sačuvati bolid jer prema novim pravilima samo se jedan motor može koristiti za sve treninge i samu utrku.
Od kandidata za naslov McLaren Davida Coultharda je bio četvrti, no Kimi Raikonnen tek dvanaesti, dok su dva Williamsa Juana-Pabla Montoye i Ralfa Schumachera bili šesti i sedmi.

Michael Schumacher (NJEM/Ferrari) 1:24.718 (prosječna brzina: 225,345 km/h)

Rubens Barrichello (BRA/Ferrari) 1:24.826

Jarno Trulli (ITA/Renault) 1:25.757

Jenson Button (VBR/BAR-Honda) 1:25.786

Fernando Alonso (ŠPA/Renault) 1:25.853

Ralf Schumacher (NJEM/Williams-BMW) 1:25.882

Juan Pablo Montoya (KOL/Williams-BMW) 1:26.206

David Coulthard (VBR/McLaren-Mercedes) 1:26.215