Senzacija: Robredo izbacio Federera i izborio okršaj s Nadalom!

• Robredo - Federer 7:6, 6:3, 6:4
  • Nadal - Kohlschreiber 6:7, 6:4, 6:3, 6:1
Piše: I.G.
utorak, 3.9.2013. 09:03

TOMMY ROBREDO kreirao je senzaciju u osmini finala US Opena izbacivši Rogera Federera bez izgubljenog seta, 7:6, 6:3, 6:4!

Federer je na otvaranju prvog seta izgubio servis, vratio se na 2:2, pa ponovio isto kod 5:5, a onda u tie-breaku kod 3:4 dvaput kiksao. U drugom je propustio četiri brejk-lopte, a onda je Robredo nekad najboljeg igrača svijeta na servisu ostavio bez poena za 5:3 i drugi set. U trećem se Španjolac othrvao pritisku Švicarca, obranio čak šest "break-lopti" i uzeo Federeru servis za 4:3 i mirno priveo meč kraju.

Prva je ovo pobjeda Robreda nad Federerom nakon 10 pobjeda švicarskog tenisača.

Robredo je izborio četvrtfinalni okršaj sa svojim sunarodnjakom Rafaelom Nadalom, koji je sa 6:7, 6:4, 6:3, 6:1 izbacio Kohlschreibera.

Gasquet je u napetom meču, koji je trajao 4 sata i 44 minute, sa 6:7, 7:6, 2:6, 7:6, 7:5 porazio Miloša Raonica, dok je David Ferrer sa 7:6, 3:6, 7:5, 7:6 pobijedio Janka Tipsarevića, pa će Francuz i Španjolac igrati za polufinale.