HNL

Slavenovih šest komada u mreži Varteksa

nedjelja, 19.8.2007. 20:45

TRENER Slavena Kruno Jurčić uoči ovog susreta isticao je kako je Varteks vrlo težak protivnik, ali razloga za strah nije bilo. Slaven Belupo slavio je rezultatom 6:0.

Slaven je u samom startu preuzeo inicijativu, dobro kontrolirao igru i stvarao izvrsne šanse, tako da je ovako visoka pobjeda apsolutno zaslužena. Varteks se nekoliko puta našao u šansi da zabije barem počasni gol, ali njihovi igrači nisu dobro reagirali pa se Krojači vraćaju iz Koprivnice pognutih glava.

Slaven Belupo  :  Varteks    6 :  0

Tijek susreta

Osam minuta igre je iza nas, a zasad još nema pravih uzbuđenja. Najbolju priliku susreta imao je Posavec u prvoj minuti, ali njegov udarac, iako izuzetno jak, bio je vrlo neprecizan. Iako još umorni od utakmice protiv Galatasarayja, nogometaši Slavena vrlo su ambiciozni i nadaju se da će večeras upisati četvrtu ovosezonsku pobjedu zahvaljujući kojoj bi ostali u samom vrhu HNL-a.

Dobar pokušaj u 10. minuti imao je Poljak, ali njegov je udarac prošao nekoliko metara od vratnice Varteksa.

Gol za Slaven Belupo. Nakon Poljakovog udarca iz kuta u gužvi se najbolje snašao Kristić i smjestio loptu u gol za rano vodstvo u 14. minuti.

Gol za Slaven Belupo. Samo tri minute nakon što je asistirao za prvi pogodak Poljak se i sam upisao među strijelce i doveo svoju momčad do velikih 2:0 nakon samo 17 minuta igre.

Varteks je u 22. minuti imao izvrsnu priliku iz kontra napada, ali u posljednji tren je intervenirao Kristić koji krade loptu. Vručina ubacuje u kazneni prostor, ali u skoku je najviši vratar Varteksa Runje.

Gotovo pola sata igre je iza nas, a nakon što je Slaven Belupo ekspresno zabio dva pogotka situacija se na stadionu malo primirila pa posljednjih 15-ak minuta nema pravih prilika ni sa jedne strane.

Gol za Slaven Belupo. Od 32. minute Slaven Belupo vodi 3:0 nakon izvrsno izvedenog udarca Srebrenka Posavca. Vratar Varteksa Runje mogao je samo gledati kako lopta ulazi u mrežu.

Gol za Slaven Belupo. U 40. minuti vidjeli smo najbolju akciju utakmice. Nakon izvrsnog ubacivanja Posaveca, Sopić je iz prve tukao volejem, a lopta je lako pronašla put do mreže za ogromnu prednost Slavena od 4:0.

(poluvrijeme)

Gol za Slaven Belupo. Golgeterska serija Slavena nastavlja se i u drugom dijelu, rezultat je na 5:0 povećao Srebrenko Posavec s bijele točke.

U 59. minuti Slaven Belupo zaslužio je još jedan pljesak. Ćak i nakon pet postignutih golova Slaven nastavlja igrati, pritiskati i truditi se da smjesti još koju loptu u mrežu Varteksa.

Nakon 70. minuta igre nema novih promjena rezultata u Koprivnici, ali i dalje traje pritisak Slaven Belupa prema Runjinom golu.

Gol za Slaven Belupo. S više od 30 metara Bojan Vručina je uputio topovski udarac prema Runjinim vratima, da bi golman Varteksa loptu samo pogledom ispratio u gol.