SP sinkronizirano klizanje: Naslov Finskoj, Hrvatska 17.

subota, 3.4.2004. 21:28

PRVA ekipa Finske osvojila je naslov svjetskih prvakinja u sinkroniziranom klizanju na 5. svjetskom prvenstvu koje je večeras završeno u zagrebačkom Domu sportova.

Finske klizačice, koje su bile najbolje i jučer poslije kratkog programa, danas su u četiri i pol minute svog slobodnog sastava pokazale vrhunsko sinkronizirano klizanje, perfektno klizačko znanje te gracioznost i besprijekornu uvježbanost svih 20 klizačica.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je ekipa Švedske 1, dok je brončano odličje pripalo drugoj ekipi Finske.

Naše predstavnice Zagrebačke pahuljice nakon jučerašnjeg 17. mjesta u kratkom programu bez većih grešaka su izvele i kratki program i zadržale za njih prije početka prvenstva toliko priželjkivano i najavljivano 17. mjesto. Naime naše klizačice su na dva posljednja svjetska prvenstva zauzele 20. mjesto i ovo je njihov najbolji plasman.