RUKOMET

Španjolci se pribojavaju susreta s Hrvatskom za brončano odličje

subota, 23.8.2008. 18:00

ŠPANJOLCI su zabrinuti zbog susreta protiv Hrvatske za brončano odličje olimpijskog turnira u rukometu.

Svi španjolski mediji napominju kako Španjolci prikazanom igrom protiv Islanđana u polufinalu nemaju gotovo nikakve šanse za osvajanje bronce protiv "nabrijanih" Hrvata koji su očekivali zlato na ovim Olimpijskim igrama.

Bezidejna igra protiv Islanda veliki razlog za brigu

Islanđani su u dvoboj sa Španjolcima krenuli sjajno, te već u 5. minuti susreta poveli sa 5:0 što je dovoljan razlog za brigu španjolskog izbornika Juana Carlosa Pastora.

Ipak, Furija se vraća, golom Lozana u 16. minuti kada uspijeva izjednačiti na 9:9 što je bilo posljednje izjednačenje sve dokraja utakmice i 53. minute kada su Islanđani imali nedostižnih 7 golova razlike.

Posljednja šansa sjajne hrvatske generacije da se okiti olimpijskom medaljom

Mediji špekuliraju kako je ovo posljednje šansa ove hrvatske generacije da se pokuša dokopati olimpijske medalje i kako će u utakmicu ući s imperativom pobjede. Naglašavaju, ako Španjolci prikažu igru kao protiv Islanda sigurno ne mogu računati na treće mjesto i medalju brončanog sjaja.

Hrvatska reprezentacija je u prvom kolu olimpijskog turnira sa 31:29 svladala Španjolce i opravdano računa na broncu.