RUKOMET

Španjolski rukometaši izborili polufinale s Islandom

srijeda, 20.8.2008. 16:04

POZNATI su svi sudionici polufinala rukometnog olimpijskog turnira. Španjolska je posljednja izborila plasman među četiri najbolje reprezentacije pobjedom protiv Južne Koreje 29:24.

Iako je na poluvremenu Južna Koreja zaostajala tek jedan pogodak (14:13), u drugom poluvremenu u razmaku od 37. do 50. minute Španjolci rade seriju 7:0 i dolaze u sigurno vodstvo 24:17. Do kraja utakmice Korejci nisu uspjeli ozbiljno ugroziti španjolsko vodstvo.

Najbolji strijelac u redovima Španjolske bio je Albert Rocas s osam golova, a jako dobar bio je i Juan Garcia s šest golova. U redovima Južne Koreje najviše je zabio Yikyeong Jeong, sedam golova.