Spektakularni Totti oblježio Derby della Capitale i s dva gola spasio Romi bod

• Cagliari - Cesena 2:1
  • Fiorentina - Palermo 4:3
Piše: L.Š.
nedjelja, 11.1.2015. 17:45

ROMA i Lazio odigrali su 2:2 u rimskom derbiju u sklopu 18. kola Serije A. Na Olimpicu smo vidjeli dva potpuno različita poluvremena, u prvom je bolji dojam ostavio Lazio, dok je u drugom dominirala Roma.

Lazio, gost u ovoj utakmici, poveo je u 25. minuti pogotkom Maurija nakon sjajne asistencije Felipea Andersona. Samo četiri minute potom Anderson je ponovno u centru pažnje, preciznim i snažnim udarcem s dvadesetak metara pospremio je loptu u donji desni kut za 0:2.

Roma je bila "na konopcima", nije izgledalo da je sposobna za povratak u susret, ali nakon izlaska iz svlačionice vidjeli smo drugačiju Vučicu. Isplatilo se to domaćinima odmah po izlasku iz svlačionice.

Strootman je poslao oštru loptu s lijeve strane, a Totti, koji je bio na granici zaleđa, je rutinski poslao u nebranjeni kut. Nastavljen je iza toga pritisak Rome, a onda je prekrasnim potezom Totti ponovno zabio u 64. minuti.

Ovaj put je s lijeve strane ubacio Holebas, a Totti se bacio za teškom loptom i nekako je uspio dohvatiti i usmjeriti u prazni dio mreže. Dovelo je to do erupcije oduševljenja na Olimpicu, kod navijača domaćina, a ovdje možete pročitati i kako je kapetan Vučice proslavio taj gol.

Ostalo je do kraja 2:2, a junak Rome je postao u 89. minuti vratar De Sanctis. Snažan udarac Klosea s desetak metara refleksno je obranio rukom i uz Tottija je najzaslužniji za povratak domaćina. Roma sad ima jednak broj bodova kao i lider Juventus, 40, a Stara dama večeras gostuje kod Napolija. Lazio je treći s devet bodova manje, no može ga prestići Napoli.

Inter je bez Matea Kovačića, koji odrađuje kaznu crvenog kartona iz prošlog kola, kod kuće slavio protiv Genoe s 3:1, a to je prva pobjeda Roberta Mancinia na klupi milanske momčadi.

U spektakularnoj utakmici u Firenci Fiorentina je s 4:3 porazila Palermo. Domaćini su vodili s 2:0 sve do 59. minute kada je Palermo prvo smanjio, a dvije minute kasnije i poravnao. Domaćini su ipak došli do pobjede bez sudjelovanja hrvatskog reprezentativca Milana Badelja, a posebno lijep je bio četvrti pogodak igrača Fiorentine Joaquina.

U borbi za ostanak budući klub Duje Čopa Cagliari je slavio kod kuće protiv Cesene s 2:1, a Atalanta i Chievo su odigrali 1:1.