Spektakularno doigravanje! Durant spasio Oklahomu, izvukla se i Indiana

• Majstorice su izborili Oklahoma, Indiana i Golden State
Piše: A.Ha.
petak, 2.5.2014. 08:18

KEVIN DURANT konačno je zaigrao onako kako je to radio većim dijelom sezone i odveo Oklahomu do izjednačenja u doigravanju protiv Memphisa.

Nakon četiri utakmice zaredom koje su otišle u produžetak u sinoćnjoj nije bilo neizvjesnosti. Oklahoma je vodila od početka do kraja, te slavila s uvjerljivih 104-84 izborivši majstoricu pred svojim navijačima. Durant je ubacio 36 poena, dok je Russell Westbrook dodao 25 poena. Najbolji u poraženoj momčadi bili su Marc Gasol i Zach Randolph s po 16 poena.

Na 3-3 je izjednačila i Indiana, najbolja momčad Istoka iz regularnog dijela. S 95:88 slavila je u Atlanti odlično odigranom zadnjom četvrtinom koju je dobila s 31:21. Paul George i David West briljirali su s po 24 poena, dok je Lance Stephenson dodao 21. Jedini raspoložen u Atlanti, koja je u posljednje tri minute prokockala pet poena prednosti, bio je Jeff Teague s 29 poena.

Majstoricu je izborio i Golden State domaćom pobjedom 100:99 protiv Los Angeles Clippersa. Steph Curry ponovno je odigrao sjajnu utakmicu i s  24 poena i devet asistencija srušio Clipperse u kojima je najbolji bio igrač s klupe Jamal Crawford s 19 poena.