Srbiji pripao derbi protiv Litve, Nijemci bez Nowitzkog i Kamana iznenadili Francuze

• Njemačka - Francuska 80:74
Piše: A.Ha.
srijeda, 4.9.2013. 23:15

DERBI prvog dana Eurobasket odigrali su Srbija i Litva.

Oslabljena Srbija bez nekoliko igrača pod košem i organizatora igre Miloša Teodosića iznenadila je Litvu i slavila sa 63:56 u utakmici koja je vjerojatno odlučila pobjednika skupine B. Odlučujuću prednost Srbi su napravili u prvoj četvrtini koju su dobili s 20:10. Nenad Krstić predvodio je Srbiju s 20 poena, dok je za Litvu 17 zabio Mantas Kalnietis.

Iznenađenje nije dozvolila domaća reprezentacija Slovenije koja se 40 minuta patila s Česima, ali je na kraju ipak slavila 62:60 iako su gosti imali posljednji napad.

U dvoboju nekadašnjih košarkaških velesila Rusije i Italije, slavili su Talijani sa 76:69. Njemačka je, pak, bez NBA igrača Dirka Nowitzkog i Chrisa Kamana pobijedila Francusku s 80:74. Robin Benzing vodio je Njemačku do pobjede s 19 koševa. Poen manje postigao je Tony Parker, najbolji francuski košarkaš.