Europa liga

Srbin eliminirao Crvenu Zvezdu iz Kupa Uefa

četvrtak, 28.8.2008. 23:36

NENAD MIROSAVLJEVIĆ (31), bivši nogometaš Smedereva i Partizana, zabio je na Marakani gol za Apoel iz Nikozije kojim je beogradski klub nakon produžetaka izbacio iz Europe.

U 117. minuti, s igračem manje na terenu, Ciprani su preko srpskog napadača izjednačili na konačnih 3:3. Nakon devedeset je minuta bilo 2:2, koliko i u prvoj utakmici u Nikoziji. Obzirom na gol više postignut u gostima, dalje idu Ciprani.

Kapetan Zvezde Nenad Milijaš svojim je drugim golom iz 11-erca u 103. minuti preokrenuo na 3:2 (Ciprani su vodili 2:0), a pritom je i isključen golman gostujuće momčadi Chiotis. Ciprani su, međutim, napadali do kraja utakmice i uspjeli izjednačiti pred 15-ak tisuća navijača.

Slovan ispao od Žiline

Češki Slovan iz Libereca naših nogometaša Kerića i Vulina ispao je u drugom pretkolu Kupa Uefa od slovačke Žiline izgubivši na gostovanju kao i prije dva tjedna kod kuće (2:1).

Mladi reprezentativac Andrej Kerić odigrao je svih devedeset minuta za češku momčad, dok je Lovre Vulin napustio igru u 64. minuti.

Napoli pregazio Vllazniju

Napoli je u posljednjem dvoboju večeri dokazao dominaciju nad albanskom Vllaznijom potvrdivši 3:0 iz prve utakmice domaćom 5:0 pobjedom. Aston Villa je protiv islandskog Hafnarfjordura na Villa Parku remizirala (1:1). Dovoljan im je bio trijumf na Islandu (4:1).

Ispala momčad Lothara Mathausa

Bečka je Austrija eliminirala gruzijski WIT Tiflis u samo jednoj, uzvratnoj utakmici. Bilo je 2:0 za Austrijance u Beču, za koje je Mario Bazina odigrao posljednjih 15-ak utakmica. U Gruziji se prije dva tjedna nije igralo zbog ratne krize.

Od natjecanja se oprostio izraelski Maccabi iz Netanye, momčad koju vodi njemački trener Lothar Mathaus. Nakon 1:1 u Izraelu, bugarsko je Černo More u Varni pobijedilo 2:0.

Uvjerljivi skandinavski klubovi

Uvjerljivi su posebno bili skandinavski klubovi. Rosenborg je deklasirao švedskog Djurgardena 5:0 (ukupno 6:2), a Kalmar belgijskog Genta 4:0 (5.2). Uvjerljivo su dalje također prošli Danci, FC Kopenhagen i Brøndby.