Hrvatski nogometaši i treneri

Srna izletio s terena zbog dva gruba starta

subota, 15.3.2008. 17:10

NAŠ REPREZENTATIVAC Darijo Srna, kapetan Šahtara iz Donjecka, dobio je crveni karton u 48. minuti utakmice 21. kola ukrajinske Više lige protiv Metalista Harkiv.

Prvi žuti karton je Srna dobio u 21. minuti, a domaća momčad je ostala bez svog kapetana u trećoj minuti nastavka nakon još jednog grubog starta.

Taj podatak nije previše utjecao na Šahtar koji je pobijedio 4:1, te je od kijevskog Dinama preuzeo prvo mjesto na ljestvici. Utakmica u Donjecku je otvorena pogotkom gostiju, Metalist je poveo u 16. minuti nakon što je Marko Dević realizirao jedanaesterac.

No, preokret su donijeli do kraja poluvremena Brandao (37) i Čirinski (41), a konačnih 4:1 su postavili Fernandinho u 71. i Adriano u posljednjoj minuti utakmice.

Viša liga, 21. kolo:

Šahtar Donjeck - Metalist Harkiv 4:1 (Brandao 37, Čirinski 41, Fernandinho 71, Adriano 90 / Dević 16-11m)

Redoslijed: 1. Šahtar Donjeck 50 (-1), 2. Dinamo Kijev 48, 3. Dnjipro 44 (-1), 4. Metalist Harkiv 43, 5. Črnomorec 30 (-1)...