Super Maria nahvalili u Wimbledonu

utorak, 21.6.2005. 08:33

MARIO ANČIĆ deseti je nositelj Wimbledona i četvrtfinalist prošlogodišnjeg izdanja, a u prvom kolu u ponedjeljak je savladao prvu prepreku - Nijemca Tobiasa Summerera. Urednik službenih stranica turnira nakon prvog kola pohvalio je igru našeg tenisača.

Ančić je preslika svog igračkog uzora Gorana Ivaniševića s odličnim servisom i dobrom igrom na travi, koji su mu pomogli da lako eliminira debitanata Summerera.

"Super Mario" je tijekom meča pokazao da ima više iskustva na travi i ubilježio pobjedu sa 6:3, 7:5, 6:1 protiv 22-godišnjeg tenisača u meču koji je trajao 98 minuta.

Ančić se uspio obraniti vrlo rano svojim odličnim servisom, dok je Sammerer bio svjestan wimbledonskog okruženja u kojem dosad još nije nastupao.

Mnogi su očekivali da će se nakon drugog seta Summerer vratiti u igru i da će doći do četvrtog seta, međutim, Ančić je razuvjerio Summererove navijače deklasiravši protivnika sa 6:1.

Kako pišu wimbledonove službene stranice, Mario Ančić je zasluženo pobjedio. Upisao je čak 19 as servisa i osvojio visok postotak poena na svoj servis.

Uz servis, Mario je uspio čak pet puta "brejknuti" Summerera, te upisati 40 "winner" poena.