SVP U TAEKWONDOU: BRONCA ZA ČAČIĆA

subota, 16.8.2003. 18:42

Nakon zlata Tomislava Miščančuka u muha kategoriji, Branimir Čačić okitio se broncom u velter kategoriji na 15. svjetskom vojnom prvenstvu u taekwandou, koje je održano u Zagrebu.

Na putu do trećeg mjesta Čačić je u prvom kolu pobijedio Cipranina Michaela 10:5, a u drugom Talijana Cutugna, također, sa 10:5. I nakon što su ga svi u dvorani već vidjeli u finalu, jer je bio vidljivo bolji od Iranca Ghiasia, zbog neshvatljivih pogrešaka zaradio je opomene suca i tako izgubio u polufinalu 7:8.

Drugi naš natjecatelj Rudolf Karre u prvom kolu teške kategorije izgubio je od Turčina Ozena. Nakon teške i izjednačene borbe prevagu su donijeli suci svojim odlukama, pa je na kraju Karre izgubio 10:11.

Muška reprezentacija Hrvatske vojske na kraju je zauzela 4. mjesto, iza Južne Koreje, Irana i Turske.

Svjetsko vojno prvenstvo, koje je Hrvatska po drugi puta uspješno organizirala (prvo je bilo u Puli 1966.), završava danas svečanom ceremonijom zatvaranja u zagrebačkoj vojarni "Petar Zrinski". Slijedeće godine organizator Svjetskog vojnog prvenstva u taekwondou je Njemačka.