SVP u taekwondou: Zlato za Miščančuka

četvrtak, 14.8.2003. 18:03

Hrvatski reprezentativac Tomislav Miščančuk osvojio je zlatnu medalju u muha kategoriji na 15. svjetskom vojnom prvenstvu u taekwondou, koje se održava u Zagrebu.

U 1. kolu Miščančuk je pobijedio Jordanca Alsaraheada 6:0. U sljedećem nastupu bio je bolji od Marokanca Blanchettea 6:4, a u polufinalu je svladao Iranca Mehdija Ahmedija 13:10.

U finalu se susreo s odličnim reprezentativcem Azerbejdžana Iskandarovom Babakom. Nakon teške i neizvjesne borbe Miščančuk je slavio rezultatom 10:8 i time je ostvario najveći uspjeh u karijeri. .

Drugi hrvatski predstavnik, koji je nastupio trećeg dana SP-a, Martinčić Rukavina poražen je u prvom kolu pero-lake kategorije od Iranca Sayeda Mohammadalija 4:13.

Sutra je slobodan dan, a prvenstvo završava u subotu, kada će na borilište izaći Branimir Čačić u velter i Rudolf Karre u teškoj kategoriji.