Torcida slavi Kazahstance: Ispadanjem Levskog, Hajduk nositelj u trećem pretkolu Europa lige!

• Levski je izgubio u Kazahstanu
  • Hajduk će biti nositelj 3. pretkolu
Piše: A. Ha.
četvrtak, 11.7.2013. 16:40

IAKO Hajduk ne igra danas, navijači "Bijelih" su s velikom pažnjom pratili utakmicu u Kazahstanu između domaćeg Irtysh Pavlodara i Levskog.  Bugari su kiksali, izgubili 2:0 i tako će Hajduk, ako se prođe drugo pretkolo, biti nositelj u trećem pretkolu Europa lige.

Levski je podcijenio Kazahstance s kojima je u prvoj utakmici odigrao bez golova. Uzvrat je riješen za samo 13 minuta. U šestoj minuti Irtysh je poveo pogotkom Murzoeva, a šest minuta kasnije je Dimov skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Siguran s bijele točke bio je Bakaev. Do kraja susreta bugarska momčad je napadala, ali je briljirao sjajni vratar domaćih Kotylar.

Što ispadanje Levskog znači za "Bijele"?

Hajduk ako u drugom pretkolu izbaci boljeg iz dvoboja Suduve i Turnova, u trećem pretkolu bi  izbjegao klubove poput Stuttgarta, Udinesea, Seville, Rubina, Swanseaja.

Za suparnike bi, pak, mogao dobiti lakše klubove, te momčadi iz regije: Crvenu Zvezdu, Sarajevo, Vojvodinu, Zrinjski...