ATP/WTA

Tri Hrvata u 3. kolu Indian Wellsa

ponedjeljak, 17.3.2008. 07:40

NAKON Karlovića u 3. kolo ATP turnira iz Masters serije u Indian Wellsu plasirali su se i Mario Ančić te Ivan Ljubičić. Ančić je bio bolji od 12. nositelja Čileanca Fernanda Gonzaleza, dok je Ljubo slavio u hrvatskom dvoboju protiv Marina Čilića sa 7:6 i 7:5.

Ančić treći put bolji od Gonzaleza

Mario Ančić, koji na ATP Masters Series turniru u Indian Wellsu igra s pozivnicom organizatora, upisao je vrlo vrijednu pobjedu protiv 12. nositelja, Čileanca Fernanda Gonzaleza 7:5, 3:6, 6:3, što mu je treća pobjeda(u nizu) protiv Čileanca iz 5 odigranih susreta. Ančić je u prvom i trećem setu igrao odličan tenis. Tek je u drugom setu hrvatski igrač malo popustio, ali se na vrijeme vratio na pravi put.

Gonzalez je u petom gemu prvog seta izvukao četiri break lopte, 15-40, i još dvije prednosti Splićanina. Prvu servis winnerom, drugu spektakularnim bekhendom nakon vrlo kvalitetnog napada Ančića, a na treću i četvrtu je Mario dva puta izbacio forhend u aut. Ančić je u prvom setu konstantno radio pritisak na Gonzalezov servis, što je napokon urodilo plodom u 11. gemu, u kojem je Čileanac ispustio 40-15. Mario je iskoristio drugu break loptu u tom gemu, ukupno šestu u prvom setu, a Gonzalez je u pauzi zatražio pomoć fizioterapeuta. Splićanin je sigurno servirao za set.

U drugom setu Gonzalez je poveo 3:0, imao je i loptu za 4:0, koju je Mario izvukao. U sljedećem gemu, hrvatski tenisač je propustio 0-40 i još jednu prednost.

Treći set ponudio je ''jednosmjernu ulicu'' u prvih 5 gemova. Ančić je poveo 5:0, a u šestom gemu je propustio dvije meč lopte. Potom mu je popustila koncentracija, te je kod prvog servisa za meč pri vodstvu 5-1 izgubio servis. Međutim, u drugom servisu za meč ispustio je samo jedan poen.

Ančić je meč okončao s< 10 asova i čak 44 izravna poena, 13 više od Čileanca. Bio je to njihov peti međusobni susret i treća Ančićeva pobjeda, nakon što je Gonzalez dobio prva dva dvoboja.

Sljedeći Ančićev protivnik bit će 22. nositelja, Španjolac Juan Carlos Ferrero koji je u dva seta 6:4, 6:4 svladao Šveđanina Thomasa Johanssona.

Ljubo bolji od Čile

U hrvatskom okršaju 2. kola bolji je ipak bio iskusniji i stariji Ljubičić, iako nije imao lagan posao protiv noćas vrlo dobrog Marina Čilića. Čilić je naime čak 6 puta bio u prilici oduzeti Ljubičiću servis, ali je Ljubo uspješno spasio 4 prilike, dok je s druge strane sve tri svoje šanse na Čilićev servis i iskoristio, te na koncu slavio u dva vrlo neizvjesna seta nakon točno 2 sata igre.

Ljubičić će u 3. kolu igrati protiv 15. nositelja Španjolca Tommyja Robreda koji je tek tie-breakom trećeg seta došao do pobjede protiv Francuza Massua.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti poraz Amerikanca Andyja Roddicka kojeg je svladao Nijemac Tommy Haas sa 6:4, 6:4. Federer je lagano svladao Garciju-Lopeza sa 6:3, 6:2, dok je Nicolas Mahut bio bolji od imenjaka Almagra sa 7:5, 6:1.