U Nigeriji izboden nogometni sudac

utorak, 23.9.2003. 13:21

U NEREDIMA navijača za vrijeme polufinalnog ogleda nigerijskog nogometnog Kupa između momčadi Kano Pillars i Sharks podivljali navijač nožem je ranio suca, Oderindea Adenirana.

Do incidenta je došlo nakon što su gosti u prvom poluvremenu postigli pogodak. Nezadovoljni navijači Pillarsa su zatrpali teren raznim predmetima, a nastalu gužvu iskoristio je pomahnitali navijač, koji se sjurio s tribine, utrčao na teren te nekoliko puta zabio nož u sučevu nogu. Adeniran je hitno prevezen u bolnicu i njegovo stanje je stabilno. Utakmica je nakon dvadesetak minuta nastavljena, a Sharksi su slavili sa 1:0.