Umalo novi kiks na otvaranju Premierlige: Ramsey spasio Arsenal u sudačkoj nadoknadi

• Arsenal je otvorio novu sezonu remijem protiv Crystal Palacea
  • Na Emiratesu je bilo 1:1
Piše: V.B.
subota, 16.8.2014. 20:27

NAKON što je Manchester United domaćim porazom od Swansea otvorio novu sezonu, umalo je na isti način odgovorio još jedan favorit za naslov prvaka - Arsenal. Topnici su na otvaranju prvenstva na svom Emiratesu dočekali Crystal Palace, a dvoboj je završio rezultatom 2:1.

Gostujuća momčad povela je u 35. minuti nakon što je na asistenciju Puncheona odlično reagirao Hangeland. Vodstvo gostiju trajalo je samo deset minuta, preciznije do nadoknade prvog poluvremena, kada je Koscielny odlično iskoristio ubačaj Sancheza.

I onda kada se činilo da će gosti stići do velikog boda, prvo je u 89. minuti Puncheon zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, da bi samo dvije minute kasnije Ramsey iskoristio veliku gužvu u kaznenom prostoru Crystal Palacea i postavio konačni rezultat.

Dodajmo kako je Arsenal nastupio u sastavu: Szczesny, Debuchy, Chambers, Koscielny, Gibbs, Wilshere, Arteta, Cazorla, Ramsey, Sanchez i Sanogo. U nedjelju popodne svoje će utakmice odigrati City i Liverpool. Redsi će dočekati Southampton, dok će aktualni prvak u goste Newcastleu.