NBA

Veteran Miller donio pobjedu Indiani

subota, 14.5.2005. 11:25

INDIANIN veteran 39-godišnji Reggie Miller ponovno je potvrdio da je igrač koji najbolje funkcionira u odlučujućim trenucima. U trećoj utakmici polufinala Istoka protiv aktualnih prvaka Detroit Pistonsa bio je najbolji strijelac svoje momčadi sa 17 poena. Miller je ubacio šest poena u završnici susreta u kojem je Indiana slavila sa 7974, te sada vodi sa 21 u pobjedama.

Indiana je u posljednju četvrtinu ušla sa 13 koševa prednosti. No, Detroit se uspio vratiti i dvije minute prije kraja susreta čak i povesti 72-71. Tada je na scenu stupio Reggie Miller, te je odveo svoju momčad do pobjede.

Uz Millera, najefikasniji u Indiani bio je Jamaal Tinsley sa 16 poena.

Trener Detroita rotirao je samo sedam igrača, a prvi strijelac bio je Chauncey Billups sa 23 koša.

Četvrta utakmica igra se u nedjelju u Indianapolisu.

Phoenix Sunsi su u gostima pobijedili Dallas Maverickse 119-102. Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini, koju su gosti dobili sa 32-20.

Kod Phoenixa briljirali su Amare Stoudemire (37 poena i 14 skokova), te najkorisniji igrač lige Kanađanin Steve Nash (27 koševa i 17 asistencija).

Nijemac Dirk Nowitzki predvodio je Dallas. Upisao je 21 poen i 13 skokova.

Phoenix vodi sa 2-1 u pobjedama, a četvrta utakmica igra se u nedjelju u Dallasu.