Video - Arsenal za 49 sekundi "riješio" Spurse: Ćorluka startao, Dudu se ispromašivao

subota, 31.10.2009. 16:17

Tekst: Totalsport

BEZ OČEKIVANOG  otpora nogometaši Arsenala su, praktički ne oznojivši se, došli do pobjede (3:0) nad Tottenhamom u gradskom derbiju 11. premierligaškog kola na Emiratesu.

Tottenhamov reprezentativac Ledley King izravan je krivac za sva tri pogotka Arsenala, a Harryju Redknappu na ovoj se utakmici ozlijedio novi stoper: Kamerunac Sebastien Bassong (zadnja loža).

Sve je riješeno odjednom, unutar svega 49 sekundi pri kraju prvog poluvremena. Najprije je, nakon oštrog ubacivanja Sagne s desne strane, vrškom kopačke loptu u mrežu s prve vratnice majstorski poslao Robin van Persie.

Traljavo izvedenu akciju s centra gostiju presjekao je Van Persie, dao loptu Fabregasu, koji je u solo-prodoru prošao trojicu suparničkih nogometaša i s vrha 16-erca matirao Heurelha Gomesa.

Na 3:0 povećao je Van Persie opet na asistenciju Sagne. Prizemno su ubacivanje s desne strane promašili i Gomes i King. Prethodno je Assou-Ekotto opasno uklizao u noge Eduardu da Silvi, čemu je slijedila Sagnina asistencija za gol. Hrvatski se napadač, srećom, odmah pridigao i nastavio utakmicu.

U igru je ušao u 37. minuti umjesto ozlijeđenog (prepone) Nicklasa Bendtnera. Propustio je dva zicera u drugom poluvremenu. Igrao je veći dio vremena na desnom krilu, da bi se na lijevo prebacio nakon što je iz igre izašao Aršavin.

Vedran Ćorluka odigrao je 86 minuta u redovima gostiju, za koje Niko Kranjčar nije ulazio s klupe.

Tottenhamu je ovo bio drugi vezani poraz ove sezone. U prošlom su kolu izgubili u Londonu od Stokea. Ranije su ih uzastopno pobijedili Chelsea i Manchester United.